Унаслідок пожеж у Луганській області вже загинули 9 людей, також чотирнадцятьох госпіталізували.

Такі цифри станом на 12:00 навели у ДСНС.

За даними рятувальників, загалом пошкоджено орієнтовно 250 будівель. Також уже евакуювали 120 людей.

Найскладніша ситуація склалася вздовж лінії зіткнення від Станиці Луганської до Сєверодонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів.

Рятувальники виокремлюють шість основних осередків вогню:

  • між населеними пунктами Байдівка та Половинкине (Старобільський район) локалізовано на площі 8 га;
  • між селами Піщане, Нижньотепле, Артема (Станично-Луганський район). Загоряння очерету та сухої рослинності на площі понад 20 га;
  • пожежа виникла поблизу Трьохізбенки (Новоайдарський район), внаслідок сильного вітру (20 м/с) лісовими масивами поширилася до Сєверодонецька (за даними лісгоспів вогнем пройдено близько 8,8 тис. га);
  • поблизу села Вільхове (Станично-Луганський район) вогнем пройдено 200 га лісу;
  • поблизу села Болотене (Станично-Луганський район) загоряння понад 6 га очерету та сухої рослинності, вогнем пошкоджено 4 будинки (1 житловий, 3 нежилих);
  • поблизу сіл Лобочеве, Геєвка (Станично-Луганський район) сталася лісова пожежа на площі 300 га.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд виділить кошти з резервного фонду держбюджету для допомоги постраждалим та подолання наслідків пожеж в Луганській області. Суму збитків ще не встановили.

Для оперативної взаємодії з урядом на місце події терміново вилетіла команда в складі першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, першого заступника міністра реінтеграції Ростислава Замлинського та голови Держлісагентства Василя Кузьовича.

Що відомо про пожежі?

30 вересня рятувальники повідомили, що на Луганщині одразу в трьох районах виникли масштабні пожежі: загорілася суха трава та лісова підстилка. До гасіння пожеж рятувальники залучили 1 229 людей та 204 одиниці техніки.

Через сильний вітер вогонь швидко поширювався, почалася евакуація людей з найближчих населених пунктів. Глава Луганської ОДА Сергій Гайдай повідомив, що евакуйованих людей розмістили у спортзалах шкіл, їх забезпечили харчуванням.

Правоохоронці порушили кримінальні провадження за ч. 1, 2 ст. 270 КК України (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Тривають невідкладні слідчі дії.

Поділитись: