На Грибовецькому сміттєзвалищі Львова тривають пошуки трьох рятувальників: 

«Станом на 21:30 пошукові роботи продовжуються. Ні тепловізор ні пошукові собаки позитивного результату не дали. Продовжують роботу ескаватори та понад 200 рятувальників. Пошуки наших колег будуть тривати беззупинно», – повідомив Громадському.Львів Віталій Туровцев, начальник відділу зі звя’зків з громадьскістю та ЗМІ Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Зсув сміття стався о 16:00 в понеділок. Під завалами опинилося троє рятувальників.

За словами працівників ДСНС, обвалилося близько 100 тис. метрів кубічних сміття, внаслідок чого прорвало дамби, які стримували токсичні рідкі відходи.

Представники ДСНС укріплюють береги озер, розташованих на території Грибовицького сміттєзвалища, щоб запобігти витоку інфільтратів та гудронів. Працюють 19 одиниць техніки і 280 людей особового складу. 

У неділю вранці, 29 травня, на Грибовицькому сміттєзвалищі, яким опікується ЛКП «Збиранка», виникла пожежа. Площа вогню становила 2000 квадратних метрів. Щоб загасити його, рятувальні команди проклали магістральну лінію завдовжки близько 3 км та організовували підвезення води водовозами з відстані близько 5 км.

Близько 6-ї вечора 29 травня пожежу вдалося локалізувати, а зранку 30 травня – повністю ліквідувути.

Грибовицьке сміттєзвалище — найбільше в Україні. Полігон розташований одразу за Львовом. На території сміттєзвалища зберігається від 200 до 500 тисяч тонн гудронів – відходів виробництва Львівського дослідного нафтомаслозаводу.

Якщо гудрони потраплять у ґрунт,  це може спричинити отруєння підземних вод і усіх джерел води навколо сміттєзвалища.

Поділитись: