Війна

Звання Героя України присвоїли 2 військовим, одному з них — посмертно

24 серпня, 2018 13:36
Війна/Звання Героя України присвоїли 2 військовим, одному з них — посмертно
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України двом військовим, одному з яких — посмертно.

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України двом військовим, одному з яких — посмертно.

Про це повідомила прес-служба президента.

Лейтенанту Олегу Довгому посмертно присвоїли звання Героя України, а також орден «Золота Зірка». Нагороду вручили батькам військового.

Президент вручає державні нагороди батькам лейтенанта Олега Довгого, який загинув у січні 2015 від обстрілу. Фото: прес-служба Адміністрації президента

Олег Довгий з 2014 року виконував бойові завдання в зоні бойових дій, зокрема в районі Чорнухиного. Керував опорним пунктом у Дебальцевому.

Наприкінці січня 2015 бойовики наступили на опорний пункт лейтенанта, обстрілюючи його з «Градів». Тоді Олег Довгий витягнув тяжкопораненого військовослужбовця та виніс його з поля бою. Після поранення він відмовився від евакуації та продовжив керувати бійцями. Пізніше артилерійський снаряд з «Граду» влучив в укриття Довгого — офіцер загинув.

Також звання «Героя України» присвоїли лейтенанту Володимиру Сосніну.

Президент вручає державну нагороду лейтенанту Володимиру Сосніну. Фото: прес-служба Адміністрації президента

У червні 2014 Соснін поблизу села Селезньовка провів евакуацію особового складу з поля бою та надав медичну допомогу, ризикуючи своїм життям. Йдеться про 27 військових, які отримавши поранення не змогли самостійно залишити поле бою під «шквальним вогнем».

«Почесне звання військові отримали за особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», — йдеться у повідомленні.

Звання вручили під час параду до Дня Незалежності 24 серпня в Києві.

27 квітня президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героя України прикордоннику, полковнику Євгену Пікусу, який загинув під час бою біля селища Талове Станично-Луганського району у 2014 році.

Пов`язані новини