Життя

Звернення про помилування Сенцова підписали опозиційні члени російського ПЕН-центру

25 грудня, 2016 15:57
Життя/Звернення про помилування Сенцова підписали опозиційні члени російського ПЕН-центру
Зберегти
Вигляд
Члени російського ПЕН-центру за власної ініціативи підписали звернення про помилування ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова

Члени російського ПЕН-центру за власної ініціативи підписали звернення про помилування ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Зокрема, опозиційні члени ПЕН-центру Дєніс Драгунскій  та Лєв Рубінштейн підтвердили цю інформацію Громадському.

«Було (звернення від членів ПЕН-центру — ред). Я його підписав, так.  Лист був, справді, не від імені ПЕН-центру, а підписали його кілька членів центру від свого власного імені», — сказав Рубінштейн.

У свою чергу, прес-служба центру підтверджує, що виконавчий комітет та президент ПЕН-центру не ініціювали підпис листа та не брали участі у зверненні, передає «Интерфакс».

«Ми нічого Владіміру Владіміровичу не писали. Виконком і президент ПЕН-центру в цьому участі не беруть. Це не наша ініціатива. У нас є група «ліберальних» опозиціонерів, які з нами намагаються конфліктувати і ведуть власну лінію. Вони є членами центру, але приймають свої власні заяви, збирають підписи серед однодумців», — повідомили у прес-службі ПЕН-центру.

Нагадаємо, що члени російського ПЕН-центру разом із літераторами та членами вільної історичної спілки підписали звернення до Путіна з проханням помилувати політв’язня Олега Сенцова без визнання ним своєї провини.

Відповідний лист був підписаний 61 членом ПЕН-центру, 9 літераторів та 13 членів вільної історичної спілки.

Російський ПЕН-центр — представництво міжнародної неурядової організації PEN International, заснованої у 1921 році у Великій Британії. Вона об'єднує професійних письменників, поетів і журналістів з усього світу з метою сприяння творчій співпраці.

25 серпня 2015 військовий суд у Ростові-на-Дону засудив режисера Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Разом з ним суд Ростова засудив кримського активіста Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Дивиться випуск проекту «Громадське.Крим», присвячений 49-річчю Сенцова.

 

Пов`язані новини