Депутати Європарламенту – члени Парламентського комітету асоціації визнали, що не можна прив'язувати звільнення заручників до амністії, шантажуючи їх родини і Україну загалом.

Про це повідомила на сторінці Facebook перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, уповноважена з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях України.

«Мами і дружини заручників, що їх два роки тримають бойовики, закликали ЄС посилити санкції проти РФ, як країни-агресора. І так, наші партнери з ЄС погоджуються, що не можна прив'язувати долі людей, звільнення заручників до амністії, шантажуючи Україну і ці нещасні родини», – написала Геращенко після того, як євродепутати зустрілися з екс-заручниками і родинами тих, хто і досі незаконно утримуються у в’язницях на окупованих територіях.

«Наші емоційні заклики звернути увагу на бранців – ніщо порівняно зі сльозами і горем мам і дружин заручників. Було видно, що в європейських колег – емоційний шок. І я щиро сподіваюся, що вони докладуть всіх зусиль, аби тема заручників, знущання над українцями набула нового звучання в ЄС», – додала Геращенко.

За її словами, заручники, що попали в капкан Іловайського котла, розповіли євродепутатам про росіян, що розстрілювали їх колег, про тортури і знущання.

Вона подякувала всім родинам, що боряться за своїх близьких, і висловила сподівання, що сьогодні європейці зрозуміли, що пункт про звільнення незаконно утримуваних – це «не просто рядок мінських угод, це долі людей».

«Я дякую Людмилі Голоус (мамі О. Лазаренка), Н. Герасименко, В. Пантюшенко, Н. Каліній, А. Макух, Володі і Лені Жемчуговим, Д. Кулішу і В. Коров'яківському за вашу позицію і все, що ви робите задля звільнення близьких вам людей , всіх заручників. Ми сьогодні боролися за звільнення всіх».

Серед іншого, повідомляє Геращенко, з депутатами ЄС говорили і про можливість реабілітації та лікування екс-полонених.

Раніше повідомлялося, що на окупованому Донбасі стало більше заручників.

Поділитись: