Колишній міліціонер і заступник начальника Департаменту спецрозслідувань ГПУ Ігор Цюприк подає свою кандидатуру на заступника керівника новостворюваного органу – Державного бюро розслідувань. Відповідну інформацію розміщено на сайті Камбіну.

Водночас, адвокатка родин «Небесної Сотні» Євгенія Закревська оприлюднила документи, згідно яких полковник Цюприк у лютому не пройшов переатестацію в Національну поліцію. Також Закревська представила атестаційний лист із рекомендаціями від керівництва Департаменту протидії наркозлочинності.

Фото Євгенії Закревської

В атестаційному листі колеги Цюприка стверджують, що він упевнено володіє нормативними документами, які використовує у своїй роботі в структурі Національної поліції. Фото Євгенії Закревської

Підписав лист т.в.о начальника Департаменту протидії наркозлочинності А.О. Кіхтенко Фото Євгенії Закревської

Закревська пояснила Громадському, чому почала розслідувати призначення Цюприка: «У ЗМІ опублікували інформацію, що заступником Горбатюка призначили колишнього міліціонера Цюприка І.В., який в 2013-2014 році працював в ГСУ. Очевидно, що і адвокатів, і потерпілих (у справах Майдану - ред.) це дуже насторожило. Перше, що прийшло в голову - анекдот про слідчого, який сам на себе вийшов. Очевидний конфлікт інтересів. Почали копати. А я всіх десь «випливших» колишніх міліціонерів перевіряю по своїх записах — які результати атестації. Було б набагато краще, як би списки за результатами атестації були відкриті і це міг зробити кожний, але вже як є. Перевірила свої записи, знайшла його ім’я».

«Я перевірила повний пакет документів щодо атестації Цюприка. Виявилось, що на нього керівництвом Департаменту протидії наркозлочинності — Кіхтенком і Буковським — було  складено атестаційний лист, як на діючого працівника поліції і кадрами до рекрутингового центру, який організовував проведення атестації подано повний пакет документів для атестації. Цюприк, використовуючи службове посвідчення, приходив і особисто здавав тести. Зокрема, він тричі приходив на співбесіду, проходив поліграф, подавав апеляцію на рішення комісії першої інстанції щодо його звільнення. Під підпис ознайомився і з результатами атестації. Всі ці документи є, всі протоколи комісій наявні», — додала правозахисниця.

Ігор Цюприк позивається до Євгенії Закревської та низки ЗМІ, заявляючи, що не служив у Нацполіції та не проходив переастестації.

У коментарі Громадському він зазначив, що ніколи не працював у департаменті наркозлочинності: «Я нічого про це не знаю», - сказав Цюприк.

Про факт переатестації полковник міліції відмовився відповідати однозначно: «Я не можу стверджувати, що це неправдиві дані, бо я їх не бачив. Це предмет судового розгляду проти Закревської. Я стверджую, що я на цій посаді ніколи не працював», — зазначив колишній міліціонер.

У документах вказується, що Цюприк працював у Департаменті протидії наркдозлочинності Нацполіції з 7 листопада 2015 року. Фото Євгенії Закревської

«Оскільки тепер виявилось, що Цюприк не писав заяву про перевід його в поліцію і не існує наказу про його зарахування в поліцію, то це означає, що документи, які дозволили йому пройти атестацію — підроблені. Бо там чорним по білому зафіксовано, що Цюприк з 7.11.2015 — працівник національної поліції. Тобто має місце злочин — службове підоблення, передбачений ст. 366 КК України. А Цюприк весь цей час незаконно використовував службове посвідчення, використовував зазначені підроблені документи (посилався на них в апеляції, наприклад) для зайняття посади», — наголошує Закревська.

«Тому я подала заяву про злочин до ГПУ і скаргу до Нацполіції з проханням провести службову перевірку. Із НП відреагували, запросили в мене додаткову інформацію. З ГПУ поки — нічого», — додала Закревська.

Громадське також поспілкувалося із Денисом Калачовим, головою атестаційної комісії Центрального апарату Нацполіції у Києві. «Він (Цюприк – ред.) був безпосередньо в мене на співбесіді, після проходження поліграфа. Він її не пройшов, тому було прийнято рішення його звільнити. Точно не пригадую, що саме було в звіті, але, безумовно, рішення про невідповідність кандидата не могло не опиратись на результати поліграфа» — зазначає Калачов.

За його словами, у комісії були питання, зокрема, і щодо причетності Цюприка «до корупційних схем»: «Ми питали, чи давало йому керівництво накази гальмувати, або ж навпаки прискорювати розслідування певних справ», – пояснив Калачов.

Після цього Цюприк подав апеляцію до комісії, яку очолював радник міністра внутрішніх справ України Володимир Філенко. Той підтвердив Громадському, що Цюприк дійсно подавав апеляцію на результати переатестації, однак не з’являвся на засідання комісії «через погане самопочуття».

«Я пам’ятаю Цюприка, але не можу повідомити усі деталі цієї справи, бо через мене пройшли сотні правоохоронців. Пам’ятаю тільки, що він постійно просив перенести розгляд апеляції через хворобу, або інші причини», — зазначив Філенко.

У часи Євромайдану Ігор Цюприк працював заступником начальника управління з організації контролю за розслідуванням злочинів Головного слідчого управління МВС. За словами правозахисниці Закревської, це управління може бути причетним до стеження та прослуховування тодішніх активістів Майдану, зокрема, Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Їх викрали взимку 2014-го із лікарні, пізніше Вербицького знайшли мертвим, а Луценкові (зараз депутату від «Батьківщини») з численними травмами вдалося врятуватися.

Цюприк усі звинувачення відкидає та заявляє, що проти нього проводять «медіа-кампанію, аби не допустити до розслідування злочинів минулої влади».

«Вона (Закревська — ред.) чітко виконує чиєсь замовлення. Чиє – я знаю, але казати зараз не буду. Будуть у мене докази – тоді я буду про це говорити. Поки що у мене немає нічого, тому я це питання не коментую», — запевняє екс-міліціонер.

Слід зазначити, що на посаді заступника Департаменту спецрозслідувань ГПУ, яку очолює Сергій Горбатюк, Цюприк протримався усього кілька днів. За його словами, він звільнився у червні за власним бажанням «через потоки медіа-бруду і високу відповідальність».

Прес-служба Генпрокуратури прокоментувала звільнення Цюприка так: «Юрій Луценко задовольнив заяву Ігоря Цюприка, зазначивши, що прислухається до реакції громадськості на зміни, в тому числі й кадрові, в структурі органів прокуратури».

На даний час Цюприк працює в прокуратурі Луганської області. «Зараз знаходжуся у зоні АТО на посаді прокурора Луганської області. Посада не має значення», — зазначив він у коментарі Громадському.

Цюприк стверджує, що на посаду заступника голови Державного бюро розслідувань подався, щоб змінити «жахливий рівень злочинності у країні, яке допустило керівництво Національної поліції». Першими кроками на можливій майбутній посаді Цюприк називає зміну законодавства, щоб надати ДБР статус органу боротьби з організованою злочинністю і також надати функції оперативно-розшукової діяльності.

Громадське направило запит до Національної поліції із питанням, які саме документи щодо служби Цюприка у Нацполіції та його переатестації відповідають дійсності.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile