Політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких засудили в Росії, можна звільнити шляхом оскарження примусового надання їм російського громадянства.

Політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких засудили в Росії, можна звільнити шляхом оскарження примусового надання їм російського громадянства.

Про це в ефірі Громадського сказав заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

За його словами, дієвим механізмом звільнення українців стане звернення до Європейського суду з прав людини.

«Зараз реальний механізм допомоги Сенцову та Кольченку — це Європейський суд з прав людини. Він рутинно виносить рішення у справах щодо Росії. Вони, звісно, мають можливість обрати що їм виконувати, а що ні. Це просто неприйнятна ситуація, з якою Раді Європи ще треба буде розібратися, але подання заяв від них в ЄСПЛ якраз буде тою можливістю для них, коли суд в Стразбурзі дасть незалежну оцінку тому рішенню Росії, зокрема, і про примусове надання їм громадянства і плюс про інші процедурні порушення їхніх прав під час судового розгляду справ», — сказав Петухов.

Він наголосив, що примусове надання громадянства державою-окупантом є порушення Женевських конвенцій.

«Ми на це звертаємо увагу. Відповідно, наша позиція в цьому є послідовною, ми не визнаємо це примусове прийняття у російське громадянство», — додав він.

Раніше Міністерство юстиції Росії відмовило Україні у видачі утримуваних українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, оскільки вважає їх своїми громадянами. 

Нагадаємо, в серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм про Олега Сенцова покажуть на Берлінському кінофестивалі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: