УКРАЇНА

Amnesty International: В Україні погіршилася ситуація із дотриманням прав людини

22 лютого, 2017 10:52
УКРАЇНА/Amnesty International: В Україні погіршилася ситуація із дотриманням прав людини
Зберегти
Вигляд
У своїй щорічній доповіді правозахисна організація Amnesty International констатувала погіршення ситуації щодо прав людини в Україні, а також на непідконтрольній українській владі частині Донбасу та в окупованому Криму

Правозахисна організація Amnesty International констатувала погіршення ситуації щодо прав людини в Україні, а також на непідконтрольній українській владі частині Донбасу та в окупованому Криму.

Про це йдеться у звіті організації про ситуацію щодо прав людини у світі в 2016/2017 роках .

«На сході України час від часу відбувалися неінтенсивні зіткнення, і обидві сторони порушували угоду про припинення вогню. І українські війська, і сили проросійських сепаратистів продовжували користуватися безкарністю, незважаючи на вчинені порушення норм міжнародного гуманітарного права, включаючи такі військові злочини, як тортури», — йдеться у звіті.

Також наголошується, що влада України і самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» незаконно затримувала людей, підозрюваних у підтримці їх опонентів, в тому числі для того, щоб використовувати їх для обміну полоненими.

У звіті Amnesty International окремо розглядається ситуація з правами людини в окупованому Криму. Відзначається, що незалежні журналісти не могли працювати відкрито. Туди не пускали журналістів з материкової частини України.

Крім того правозахисники відзначили, що «Державне бюро розслідувань, призначене для розслідування злочинів військових і правоохоронців, було офіційно створене, але за станом на кінець року ще не функціонувало».

Раніше у звіті правозахисники звинуватили Трампа у дестабілізації ситуації в світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти