У своїй щорічній доповіді правозахисна організація Amnesty International констатувала погіршення ситуації щодо прав людини в Україні, а також на непідконтрольній українській владі частині Донбасу та в окупованому Криму

Правозахисна організація Amnesty International констатувала погіршення ситуації щодо прав людини в Україні, а також на непідконтрольній українській владі частині Донбасу та в окупованому Криму.

Про це йдеться у звіті організації про ситуацію щодо прав людини у світі в 2016/2017 роках .

«На сході України час від часу відбувалися неінтенсивні зіткнення, і обидві сторони порушували угоду про припинення вогню. І українські війська, і сили проросійських сепаратистів продовжували користуватися безкарністю, незважаючи на вчинені порушення норм міжнародного гуманітарного права, включаючи такі військові злочини, як тортури», — йдеться у звіті.

Також наголошується, що влада України і самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» незаконно затримувала людей, підозрюваних у підтримці їх опонентів, в тому числі для того, щоб використовувати їх для обміну полоненими.

У звіті Amnesty International окремо розглядається ситуація з правами людини в окупованому Криму. Відзначається, що незалежні журналісти не могли працювати відкрито. Туди не пускали журналістів з материкової частини України.

Крім того правозахисники відзначили, що «Державне бюро розслідувань, призначене для розслідування злочинів військових і правоохоронців, було офіційно створене, але за станом на кінець року ще не функціонувало».

Раніше у звіті правозахисники звинуватили Трампа у дестабілізації ситуації в світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: