Світ

Звинуваченого у домаганнях суддю Кавано затвердили на посаду до Верховного суду США

6 жовтня, 2018 23:25
Світ/Звинуваченого у домаганнях суддю Кавано затвердили на посаду до Верховного суду США
Зберегти
Вигляд
Сенат США затвердив кандидатуру Бретта Кавано на посаду суді Верховного суду. Кавано раніше звинуватили у сексуальних домаганнях.

Сенат США затвердив суддю Бретта Кавано на посаду до Верховного суду. Кавано раніше звинуватили у сексуальних домаганнях і через це сотні людей протестують проти його кандидатури.

Про це повідомляє NBC.

За Кавано проголосували 50 республіканців, проти — 48 демократів. Зазначимо, що за його кандидатуру проголосував кожен республіканець Сенату, окрім однієї — Лізи Мурковскі з Аляски. Водночас проти Кавано проголосував кожен демократ, окрім одного — сенатора Джо Манчіна із Західної Вірджинії.

Кавано є кандидатом на пост судді від президента США Дональда Трампа. Тепер Кавано зможе обіймати посаду судді у Верховному суді США довічно, ніхто не має права його звільнити. Він зможе залишити пост лише у разі власного бажання, наприклад, коли йтиме на пенсію.

Через призначення Кавано у Верховному суді США вперше за багато років буде більше суддів-консерваторів.

«Я вітаю рішення Сенату США щодо призначення нашого чудового кандидата, суддю Бретта Кавано до Верховного суду. Пізніше сьогодні я підпишу його призначення і він офіційно вступить на посаду», — відреагував президент Дональд Трамп.

Під час голосування за кандидатуру Кавано під будівлею Верховного суду не вщухали протести проти судді.

Рішення Сенату також засудила правозахисна організація Human Rights Watch.

«Сенатори, які голосували за Кавано, тим самим кажуть жертвам сексуального насилля, що їхні права не важливі», — заявили у Human Rights Watch.

17 вересня кандидата до Верховного суду США Бретта Кавано, якого висунув президент Дональд Трамп, звинуватили у сексуальних домаганнях. Кавано заперечує звинувачення.

Суддю Кавано звинуватила професорка університету Пало Альто, 51-річна Крістін Блазі Форд. Згодом обвинувачення проти Кавано висунули ще четверо жінок, які стверджують, що стали як свідками, так і постраждалими унаслідок домагань.

28 вересня комітет Сенату США схвалив кандидатуру Кавано у якості кандидата до Верховного суду США, водночас проголосував за призначення розслідування ФБР щодо нього через звинувачення у домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як старі гріхи можуть зруйнувати кар'єру американського судді Бретта Кавано

Пов`язані новини