Рятувальники зняли трьох людей із крижини, що дрейфувала на Черкащині

У Черкаському районі рятувальники зняли трьох людей із крижини, що дрейфувала на Дніпрі.
Про це повідомили в ДСНС.
Біля села Топилівка відкололася крижина, на якій опинилися троє людей: 14-річний підліток та двоє дорослих віком 21 і 41 рік.
Вони опинилися на відстані у близько 200 метрів до берега. Рятувальники зняли їх із крижини та доставили на сушу. Як врятовані опинилися на цій крижині — надзвичайники не уточнюють.
На берегу людей оглянули працівники швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, це вже не перший інцидент на кризі за останній час. У селі Інгулець Херсонської області п’ятеро дітей провалилися під тонку кригу. Лише двох із них вдалося врятувати. У селі Корсунці Одеського району загинули троє підлітків, провалившись під кригу на місцевому ставку. А в селі Кайтанівка Черкаської області рятувальники витягли з водойми тіло рибалки, який провалився під лід.
Як поводитися на льоду?
Для початку знайдіть стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
- лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
- тонкий або крихкий лід — поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли в лід, де б’ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
- оминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу: під снігом лід завжди тонший;
- особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
Рятувальники радять брати із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. У жодному разі не робіть цього ударом ноги.
Безпечним вважається такий лід: для одного пішохода — зеленуватого відтінку, завтовшки не менше ніж 7 сантиметрів; для ковзанки — завтовшки не менше ніж 10-12 сантиметрів. Масова переправа пішки може бути організована за умови товщини льоду не менше ніж 15 сантиметрів.
Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся на сушу. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.
Що робити, якщо ви провалилися під лід?
Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми та по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли (де міцність льоду в такий спосіб перевірена). Попри бажання побігти та зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там — не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки плазом, водночас широко розкидаючи руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.
- Поділитися: