На Чернігівщині оголосили обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів

Ілюстративне фото. Мапа
Ілюстративне фото. МапаTelegram / В'ячеслав Чаус

Рада оборони ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію із 12 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, що розпочнеться 1 липня. Відповідне рішення ухвалили на запит військових.

Про це повідомив очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.

Ідеться про евакуацію у чотирьох громадах, зокрема, у таких населених пунктах, як Прибинь, Шишківка, Рудня, Лемешівка, Мощенка, Воробʼївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине, Газопровідне, Олександрівка.

Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. За інформацією ОВА, охочі жителі тоді виїхали, а решта — написали відмови.

За даними громад та районних військових адміністрацій, у всіх зазначених населених пунктах наразі залишається близько тисячі жителів, серед яких 120 дітей.

В адміністрації додали, що алгоритм дій уже напрацьований: затверджено евакуаційні маршрути та транспорт, а всі необхідні служби залучені. Жителів поінформують про місця збору. Усіх евакуйованих обіцяють забезпечити місцями для тимчасового проживання. Процес виїзду планують завершити за два місяці.