— Ми хочемо капремонт робити. Ну і паралельно закуповуємо обладнання. Попередній директор утік у «ЛНР». Той, що до нього був... теж утік до «ЛНР». У них були розкрадання. Останній мав завезти матеріального забезпечення на 500 тисяч, але не доїхало. Де ці гроші зараз — ніхто не знає, — пояснює Олександр.
Відчиняються двері, співробітниця інтернату несе якісь течки, та, побачивши нас, мимрить «ой, вибачте» і швидко йде геть. Директор не зупиняє.
— Нині в нас за списком 129 людей. На місці 97 — інші у відпустці, частина проходять лікування. Багато в кого родичі по той бік залишилися. Деякі пересилають щось. Приїжджають. Але переважно близьких пацієнти не мають. Інтернат спочатку призначався для людей, що мешкають у Свердловську, Красному Лучі, Алчевську. Для тих міст, що на окупованій території лишилися.
Інтернат має своє кладовище, якщо немає родичів, адміністрація організовує похорон.
— Цього року вже шістьох поховали. Це пенсіонери-інваліди. Нещодавно привезли пенсіонерку, а в неї остання стадія гангрени. І що з нею робити? Урятувати її уже не змогли. Тому повністю організовуємо похорон. Приїжджає батюшка, одягаємо, взуваємо, труну надаємо. Нікого ми не ховаємо в пластикових пакетах! Усе робимо по-людськи, як треба.
Наближається обід, час іти до їдальні. Але директор чомусь пручається:
— Ну на що там дивитися? Що ви хочете побачити? Їдять вони, як треба, централізовано. А дивитися не треба.