У Києві відбулася мирна демонстрація з вимогою демобілізації військових

Протест на майдані Незалежності з вимогою ухвалити демобілізацію для військових
Протест на майдані Незалежності з вимогою ухвалити демобілізацію для військовихСуспільне Київ / Наталка Ткачук

27 квітня у Києві відбувся мітинг за участі родичів українських військовослужбовців. Протестувальники вимагали встановити чіткі терміни демобілізації бійців Збройних сил України.

Про це стало відомо з соцмереж Спільноти рідних військовослужбовців.

Це був 10 Всеукраїнський мирний пікет у підтримку демобілізації. Як зазначають у Спільноті, мітингарі вимагають встановлення справедливих граничних термінів служби з адекватним коефіцієнтом для всіх військовослужбовців та негайного прийняття закону про встановлення термінів служби.

«Україна — країна, найголовнішою цінністю якої є люди. Бо тільки єдністю ми подолаємо несправедливість і зможемо добитися справедливості для наших захисників!»закликали у Спільноті.

На майдан Незалежності, де відбувалася демонстрація, прийшли близько сотні людей, пише «Суспільне». До цієї акції долучилися родичі військових з усіх куточків України. Вони вийшли на протест із плакатами з написами «Військові — не раби», «Мій батько доброволець, а не ув’язнений», «Служба — обов’язок, демобілізація — право!» тощо.

Окрім акції протесту, Спільнота рідних військовослужбовців створила петицію на сайті президента України з вимогою встановити термін служби для військовослужбовців під час дії воєнного стану і право на їхнє звільнення. Наразі вона набрала майже 19 тисяч голосів.

Демобілізація

Із законопроєкту про мобілізацію виключили норми про демобілізацію та ротацію. ЗМІ писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював  головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Він звернувся до міністра оборони Рустема Умєрова з листом, у якому писав, що питання підстав звільнення з військової служби та запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців потрібно унормувати окремо, розглянувши інший законопроєкт.

У Міноборони казали, що від парламентського комітету є доручення  протягом 8 місяців розробити новий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Втім згодом відомство оголосило, що планує законопроєкт внести на розгляд Верховної Ради протягом найближчих кількох місяців.