У Києві невідомі погрожували військовому Сергію Гнезділову — назвалися «людьми Карася». Що сталося?

Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов розповів про те, що під час відпустки у Києві до нього підійшли люди, які провокували конфлікт та вимагали вибачень за вислови у бік іншого військового — Євгена Карася. Вони представилися його «людьми». Через інцидент Гнезділов скерує заяву до правоохоронних органів.
Про це він розповів у коментарі hromadske.
За словами Гнезділова, він разом з режисерами Іриною Цілик і Максимом Наконечним, а також програмною директоркою громадської організації «Форум видавців» Софією Челяк, виходили з виставки в Українському домі, що в центрі столиці.
Ірина Цілик пригадала, що після виходу з будівлі до їхньої компанії, а саме до Гнезділова, «кинулися троє міцних хлопців» і «силою відтіснили» від машини. Софія Челяк підтвердила, що нападники підійшли саме до Гнезділова і вимагали вибачень. Вона зауважила, що один із них назвав себе військовим у відпустці.
«Комічність ситуації в тому, що ми виходимо з виставки дисидентки [Алли Горської], яка була вбита в минулому сторіччі. І тут тобі погрожують фізичною розправою. Ти бачиш просто ці чіткі паралелі і стає трішки моторошно, навіть тому, що вже ми, як суспільство, взагалі можемо докотитись тут до такого трешу», — наголосив Сергій.

Учасники конфлікту кажуть, що нападники представилися «людьми Карася» — активіста та військовослужбовця Євгена Карася, який був одним із лідерів праворадикального громадського обʼєднання С14, що нині є частиною руху «Основа майбутнього». Вони вимагали попросити вибачення за те, що військовий в одному зі своїх дописів назвав Карася «довбой*бом».
«Вони не просто погрожували, вони провокували бійку. Тобто мене врятувало, що я був не самий, що нас було чотири людини. […] Вони починають газувати, штовхаються, тобто провокують бійку, хоча розуміють, що перший їх ніхто там бити не буде. Починають психологічно тиснути, що: “Ми тобі там зараз є*ало розіб'ємо”», — розповів Гнезділов.
Сергій відмовився перепросити, тим часом його компанія викликала поліцію, однак нападники пішли. Наразі невідомо, хто саме підходив до військового. Але за його словами, є відеозапис інциденту, де «чітко видно цих трьох людей».
Згодом його назвали «проросійським організатором гей-парадів». Сергій заперечив та наголосив, що є засновником фестивалю української культури «виделкаfest», який, за його словами «жодного разу не виступав за якусь відкриту підтримку чи проводив події ЛГБТ-спільноти».
«Ну я не знаю, чому я проросійський, тобто це постправда: хто перший на яку аудиторію щось сп*здане, той і правий. Але нам треба цю ситуацію міняти, тому що ми ж не хочемо жити в країні, де всі ходять з охороною під час відпустки», — наголосив військовий.
Що далі?
Сергій зауважив, що напише заяву про переслідування — нині він з юристом готує її та потім поїде до поліції. Військовий також припускає, що Цілик, Челяк та Наконечний могли б написати заяви як свідки. Нині це питання уточнюється: їх опитуватиме поліція чи вони власноруч додатково напишуть заяви.
«Я не думаю, що вона (справа — ред.) прям буде успішною, але це зафіксувати треба, давати цьому розголос максимальний, дати цьому хід і згадувати про це постійно в контексті розмов з міжнародними партнерами», — переконаний військовий.
Також він наголосив, що після цього випадку має намір приділяти більше уваги темі нападів
Хто такий Сергій Гнезділов?
Родом з міста Вилкове Одеської області, вчився у «Львівській політехніці» за фахом журналістика. З 2019 року служить у Збройних силах України.
Він є організатором фестивалю української культури «виделкаfest» на півдні Одещини, програма якого побудована навколо книжок, музики та кіно, а також ведучий «++ подкасту» на hromadske.
- Поділитися: