У Кабміні вважають недоцільним створення Зоополіції

У Кабінеті Міністрів України відповіли на петицію щодо ініціативи створити Зоополіцію. Уряд вважає це недоцільним.

Про це йдеться у відповіді на петицію.

Стверджується, що патрульна поліція, групи реагування патрульної поліції та підрозділи превентивної діяльності Національної поліції реагують на заяви та повідомлення про правопорушення або події, пов’язані із жорстоким поводженням із тваринами.

Так, у 2021 році правоохоронці зареєстрували 5,2 тисячі адміністративних та 202 кримінальних правопорушення, пов’язані із жорстоким поводженням із тваринами. Як вказує Кабмін, це становить 0,08% та 0,07% від загальної кількості правопорушень відповідно.

У 2022 році в Нацполіції було 3172 адміністративних та 150 кримінальних правопорушень, пов’язаних із жорстоким поводженням із тваринами. Це 0,08% та 0,06% від загальної кількості відповідно.

У 2023 році подібних правопорушень стало більше: 5070 — адміністративних та 174 — кримінальних. Це, за підрахунками Кабміну, — 0,1% та 0,05% від загальної кількості відповідно.

А вже в 2024 році правоохоронці виявили 1283 адміністративних та 63 кримінальних правопорушення, що становить 0,1% та 0,06% від загальної кількості.

«Ураховуючи наведене, вважаємо, що на сьогодні створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження в органах Національної поліції є недоцільним», — йдеться у відповіді на петицію.

Там також зазначили, що через актуальність охорони та захисту тварин від жорстокого поводження, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція «систематично вживають заходів щодо підвищення рівня знань поліціянтів у цій сфері».

Петиція про створення Зоополіції

8 квітня петиція про створення в структурі Національної поліції України підрозділу зоополіції набрала необхідні голоси.

Авторка петиції — президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова — наголошує, що з року в рік стаються нові випадки жорстокого поводження з тваринами, а поліція в більшості випадків «не володіє достатнім рівнем знань» або просто не діє, «бо не вважає тварин вартими своєї уваги».

За словами Суркової, представники Нацполіції інколи взагалі не реагують на випадки жорстокого поводження з тваринами, не знають законодавчих норм поводження з тваринами, не можуть розмежувати адміністративне та кримінальне правопорушення, не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження за ст. 299 Кримінального кодексу України. А часто просто не виїжджають на виклик.