МЗС відновлює надання консульських послуг призовникам за кордоном, але з однією умовою
Міністерство закордонних справ розпорядилося відновити прийом заяв від чоловіків призовного віку на вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах. Однак тепер разом з іншими документами чоловіки повинні будуть подавати і свій військово-обліковий документ.
Про це йдеться в роз’ясненні МЗС.
Так, там розповіли, що під час перерви фахівці МЗС привели консульську діяльність у відповідність до закону про мобілізацію.
Тож з 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, разом з іншими документами мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).
Паперовий документ можна буде подати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, у якому кожен зможе самостійно сформувати його в електронному форматі.
Щоб отримати консульську послугу, цей документ має бути сформованим не раніше ніж за 3 дні до звернення в консульську установу. В іншому разі його слід буде заново сформувати в електронному кабінеті призовника.
Що саме вважатимуть військово-обліковим документом?
Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, яке видають призовникам, або військовий квиток чи тимчасове посвідчення, яке видають військовозобов’язаним.
Електронний військово-обліковий документ відображатиметься у мобільному застосунку «Резерв+», який запрацює 18 травня. Сформувати документ у цьому застосунку можна буде після оновлення своїх даних.
Коли не потрібно подавати ВОД?
Паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках:
- якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (так званий «білий паспорт»);
- коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства;
- якщо по консульську послугу звертається арештований або позбавлений волі заявник.
Чи є альтернативи електронному та паперовому документу?
Якщо громадянин України з певних причин не зможе сформувати електронний документ і не матиме паперового, він може стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку.
Лише після цього він зможе подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.
Що передувало?
23 квітня в українських консульствах перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що так виконують законодавство України щодо мобілізації.
«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», — каже Кулеба.
На його думку, перебування за кордоном не звільняє громадянина від «обовʼязків перед Батьківщиною», зокрема щодо оновлення своїх даних у військкоматах, і саме тому, за його словами, він доручив припинити надання деяких послуг таким людям.
Згодом в МЗС відповіли на найпоширеніші запитання щодо свого розпорядження. Найголовніше зібрали тут.
- Поділитися: