Конференція hromadske «Життя у тривалій війні»: як це було

30 травня відбулася конференція hromadske «Життя у тривалій війні». Разом із представниками держави, приватного сектору та громадськими діячами ми обговорили актуальні питання сьогодення.
Правозахисниця Олександра Матвійчук під час відкриття конференції розповіла історію дівчинки, яка співала гімн України в окупації. А також поділилися чотирма викликами, з якими ми зараз зіштовхнулися:
- виклик самозарадності;
- прохід між двох логік;
- виклик спрощення;
- збереження нашої згуртованості.
Більше з виступу Олександри Матвійчук — на сайті hromadske.
«Армія. Безпека. Зброя»
Яким має бути військове та економічне забезпечення перемоги? Обговорили актуальні потреби ЗСУ, зокрема щодо сучасної військової техніки, озброєння та інфраструктури.

Марина Безрукова — директорка Агенції оборонних закупівель Міноборони України:
Багато чого можна купити в Україні: від патронів до бронетехніки та ракет. Інша справа, що наш оборонно-промисловий комплекс зараз перебуває під дуже серйозним ударом. І ми розуміємо, що якась частина імпорту все одно буде, тому що ризик пошкодження, знищення присутній і він дуже великий.
Замкнуте коло: для того щоб виробляти, нам потрібна сильна ППО, а для того щоб мати сильну ППО, нам потрібно виробляти.
Владислав Бельбас — генеральний директор «Українська бронетехніка»:
На третьому році війни інформація про будь-яке підприємство оборонно-промислового комплексу є повністю у відкритому доступі. Ми можемо подивитися, де вони перебувають фізично, з прив’язками до місцевості, з координатами. росіянам не потрібно використовувати супутникову розвідку чи шпигунів.
Наталія Кушнерська — керівниця defense tech кластеру Brave1:
Дрони — це те, що ми показали першими. Ми показали їхню ефективність. Очевидно, що дрони не можуть замінити артилерію. Але коли у нас відсутні боєприпаси, яких не поставили, то FPV з боєприпасом такі проблеми розв’язують.
Модераторка: Діана Буцко — воєнна кореспондентка hromadske.
«Ветерани. Робота. Інклюзія» — тема другої дискусії
Коли Україна зможе досягти міжнародних стандартів інклюзії? Відповідь на це питання ми шукали разом із провідними експертами та активістами, які працюють над створенням сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та ветеранок у суспільство.

Масі Найєм — адвокат, правозахисник і військовий. Співзасновник правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип»:
Якщо держава не може допомогти пораненим військовим, а це роблять родини, то даймо родинам щось: пільги, гроші, ресурси, можливість не виходити на роботу певний час і що їх не звільнять. Рідні більш умотивовані, ніж співробітники, яких ти посадиш і будеш платити їм гроші.
Олександр Порхун — в. о. міністра у справах ветеранів України:
З одного боку, я погоджуюся, з іншого боку, не погоджуюся з тим, що взагалі відсутня ветеранська політика. На мою думку, це не є правильним. Її треба направляти, піднімати, створювати і запускати на повний оберт. Але є кейси, які працюють, які можна брати за основу й нарощувати.
Олена Толкачова (Гайка) — старша лейтенантка, командирка Патронатної служби Азову:
Ми не зможемо побудувати адекватну ветеранську політику в державі, якщо в цьому не зацікавлені Генштаб і Міноборони. Бо від них залежить, у якому стані вони відпускають військового та якою буде успішність його лікування й соціалізації.
Сергій Позняк — голова Асоціації підприємців-ветеранів:
Ветеранське підприємництво — це один із потужних шляхів. Це чітка сублімація війни: є супротивник — конкуренти, поле битви — маркет, союзники — партнери.
Модераторка: Христина Коціра — головна редакторка hromadske.
«Медіа. Прозорість. Відбудова» — тема третьої дискусії
Яку роль відіграють медіа в прозорій відбудові України? З якими викликами стикаються представники медіа під час війни? Ці та інші питання ми обговорили з провідними розслідувачами та розслідувачками.

Юрій Ніколов — співзасновник та редактор проєкту «Наші гроші»:
Не пам‘ятаю якихось розслідувань чи історій із телемаратону про те, що роблять наші правоохоронці або економісти. Новин не пам‘ятаю, про Татарова зокрема.
Микита Потураєв — голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики:
Телемаратон у визначенні цензури не цензурується. Цензурування — це коли зробили сюжет, а його редактор не пустив в етер. Оце цензурування.
Олександр Новіков — голова делегації України в GRECO (Групі держав проти корупції Ради Європи):
Є стратегія національної безпеки, затверджена президентом. Там корупція — це основна загроза національній безпеці, крім росії або після росії. Тому інформування про корупцію — це прямо робота на стратегію.
Модераторка: Ярослава Вольвач — керівниця відділу розслідувань hromadske.

- Поділитися: