УЗ змінила графік руху окремих приміських поїздів, аби зменшити навантаження на енергетику

«Укрзалізниця» тимчасово змінила графік руху 74 приміських електропоїздів, аби зменшити навантаження на енергосистему.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

Там розповіли, що деякі поїзди тимчасово не будуть курсувати, а деякі змінять періодичність або їм обмежать маршрут. Перші зміни в розкладі відбулися вже із 7 червня на окремих напрямках Львівської та Придніпровської залізниць. Пізніше відповідні зміни запровадять на Південно-Західній та Південній залізницях.

В «Укрзалізниці» запевнили, що зміни у графіку руху поїздів не стосуватимуться критично важливих електричок, які забезпечують підвіз населення до роботи та зворотно.

Окрім цього, УЗ планує реалізувати в різних регіонах України проєкти для генерації електроенергії. Йдеться про десятки об’єктів розподіленої генерації загальною потужністю до 250 МВт. У компанії підкреслюють, що це дозволить частково покрити потреби в живленні об’єктів критичної інфраструктури «Укрзалізниці», а також споживачів у всій Україні, які підключені до розподільчої мережі товариства.

Що з енергетикою?

З 22 березня до 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Збитки від атак на українську енергетичну інфраструктуру оцінюють у понад один мільярд доларів. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

У ніч проти 1 червня російські військові здійснили вже шосту масовану атаку на українську енергосистему з березня. Окупанти завдали ударів по енергооб’єктах у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській та Івано-Франківській областях.

Зокрема, росіяни поцілили по двох гідроелектростанціях, серед них — ДніпроГЕС, яка опинилася в критичному стані. Через це енергетики заявили, що ситуація в енергосистемі України буде складнішою. Зокрема, «Укренерго» 4 червня застосувало аварійні відключення світла, а згодом і спеціальні графіки для побутових і промислових споживачів на Київщині та ще в шести областях.

В «Укренерго» прогнозують, що ситуація в енергосистемі може поліпшитися завдяки погоді. Але повністю уникнути відключень не вийде аж до серпня-вересня. А взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за теплої погоди.