Командир «Грузинського легіону» заявив, що його отруїли

Командир «Грузинського національного легіону» Мамука Мамулашвілі
Командир «Грузинського національного легіону» Мамука МамулашвіліFacebook / Mamuka Mamulashvili

Командир та засновник «Грузинського національного легіону» Мамука Мамулашвілі, який воює на боці України, стверджує, що його отруїли кілька місяців тому. Нині стан його здоров'я задовільний.

Про це він заявив грузинській службі «Радіо Свобода».

Як розповів Мамулашвілі, близько чотирьох-п'яти місяців тому він звертався у клініку, але там не змогли з'ясувати, що саме спричинило запалення різних органів. Пізніше довелося відправити зразки крові та тканин у лабораторію в Німеччині, оскільки військовий відчув гострий біль у животі, цитує «Радіо Свобода».

Згідно з отриманим токсикологічним висновком, в організмі Мамулашвілі виявили три отруйні речовини в надмірній кількості: миш'як, ртуть і олово. Як пояснили командиру, зазвичай їх вживають разом із їжею.

За словами Мамулашвілі, це вже третій випадок його отруєння в Україні.

«Радіо Свобода» зазначає, що російські ЗМІ неодноразово поширювали неправдиву інформацію про ліквідацію командира «Грузинського національного легіону».

Окрім того, Слідчий комітет росії порушив проти Мамулашвілі та інших учасників «Грузинського національного легіону» кримінальні справи за статтями про вербування найманців та участь у збройних конфліктах. У лютому російський суд заочно виніс вирок командиру угруповання. 

«Грузинський національний легіон»

Військовий підрозділ у 2014 році заснували добровольці-грузини, відтоді вони брали участь у російсько-українській війні на боці України. З 24 лютого 2016 року підрозділ воював у складі 54 окремої механізованої бригади ЗСУ. В історії України це перший випадок, коли до складу Збройних сил офіційно прийняли іноземців.

Уже з 2022-го «Грузинський національний легіон» став спеціальним стратегічним підрозділом Головного управління розвідки Міноборони. Від початку повномасштабного вторгнення бійці легіону, зокрема, брали участь у боях у Гостомелі та Ірпені.