Київська міськрада підтримала заборону на продаж цигарок у МАФах
Депутати Київської міської ради ухвалили рішення про вдосконалення процесу розміщення окремих елементів благоустрою. Зокрема, у столиці планують зменшити кількість МАФів (малих архітектурних форм), а також обмежити продаж тютюнових виробів у них.
Про це свідчить трансляція засідання Київради.
Директор Департаменту територіального контролю Києва Михайло Буділов розповів на засіданні, що міська влада понад рік розробляла й удосконалювала проєкт щодо врегулювання проблемних питань розміщення елементів благоустрою.
Щоб вивчити громадську думку, департамент запустив опитування в застосунку «Київ Цифровий». У ньому взяли участь 58 тисяч киян.
«74% з них проголосували за зменшення кількості МАФів […] Після реалізації проєкту кількість тимчасових споруд зменшиться в кілька разів», — зазначив посадовець.
Місцевий депутат Олександр Міщенко підтримав проєкт, однак запропонував додати до нього правку: прибрати норму з переліку цільових призначень використання елементів благоустрою, яка дозволяє розміщення тимчасових споруд «для продажу підакцизних товарів (тютюнових виробів)».
Він наголосив: «Я вважаю, що не повинні цигарки продаватися у кіосках».
Цю пропозицію підтримав 71 депутат, один утримався, ще 20 — не проголосували, але жоден із присутніх у залі не виступив проти. Так, рішення ухвалили.
Загалом проєкт передбачає вдосконалення процесу розміщення окремих елементів благоустрою в столиці, а саме: тимчасових споруд, терміналів, поштоматів, вендингових систем та електричних зарядок. Нині таких споруд у Києві нараховується близько 10 тисяч.
Впровадження цього проєкту відбуватиметься протягом двох років.
Боротьба з тютюном в Україні
В Україні протидія масовому курінню розпочалася у 2006 році, коли на законодавчому рівні ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ щодо боротьби з тютюном.
Відтоді парламентарі ввели заборони в рекламі та спонсорстві тютюну, обмеження щодо куріння у громадських місцях, зобов'язали маркувати тютюнові вироби й розміщувати на них попередження про шкідливість куріння. А ще — збільшили оподаткування тютюнових виробів.
Проте виробники тютюнових виробів запропонували споживачам нові продукти, які позиціюються як «менш шкідлива альтернатива традиційним сигаретам» — зокрема електронні цигарки. У грудні 2020 року в Україні заборонили продаж електронних сигарет дітям до 18 років. А з липня 2023-го чинності набула норма закону, яка забороняє рекламу е-сигарет і приладів для нагрівання тютюну.
- Поділитися: