Антикорупціонер Шабунін про підготовку підозри: Дізнався, що «Татаров і Ко» спробують мене посадити

Голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін прокоментував інформацію про підготовку йому підозри за неявку на військову службу та незаконне використання автівки, придбаної волонтерами для потреб військових. Активіст переконаний, що до цього причетний Офіс президента.
Про це свідчить його заява.
«Щойно з “Інтерфаксу” дізнався, що Татаров і Ко (йдеться про заступника керівника Офісу президента Олега Татарова — ред.) спробують мене посадити», — заявив глава ЦПК.
Шабунін нагадав, що 25 лютого 2022 року добровільно мобілізувався в Києві. За словами активіста, у нього з першого дня служби також є законні підстави для демобілізації, якими він «не користується».
А щодо підозри за нібито непередання у військову частину авто від благодійного фонду, наданого особисто йому як військовослужбовцю, каже, що й не мав цього робити.
Як пояснив антикорупціонер, є дві форми передачі авто: для військової частини (машину ставлять на чорні номери) та військовому особисто (лишається на іноземних номерах) (п. 3-3 ст. 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу»).
«Той корч, до речі, на сході служить. Але якщо мені знадобиться для служби — візьму на якийсь час знову. З огляду на ресурс, вкинутий у цю історію, думаю, що мене таки спробують посадити за цими дурними звинуваченнями», — йдеться у дописі Шабуніна.
Він також припустив декілька можливих причин, чому Офіс президента, за словами активіста, «доганяє його». Йдеться про висвітлення діяльності Татарова та загалом Офісу президента під керівництвом Андрія Єрмака, а також про те, що «Центр протидії корупції» «системно збиває антидемократичні та корупційні ініціативи влади».
«Якою б не була причина — вона свідчить про слабкість ОП, а не про його силу. Хоча там, мабуть, переконані у протилежному. Татаров, ти країну сплутав», — заявив він.
Окрім того, голова ЦПК стверджує, що за період з 1 квітня по 18 червня на різних онлайн-ресурсах оприлюднили понад 300 публікацій з метою дискредитувати Шабуніна.
Як каже громадський діяч, загалом ці публікації мали дискредитувати й інших антикорупційних журналістів та активістів. Зокрема, редактора проєкту «Наші гроші» Юрія Ніколова, військового та колишнього голову антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва та редактора руху «ЧЕСНО» Олександра Саліженка.
Нагадаємо, інформагентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело у правоохоронних органах написало, що голові «Центру протидії корупції» Віталію Шабуніну можуть оголосити підозру вже «найближчим часом».
Що передувало?
У березні цього року Шабунін розповів, що Державне бюро розслідувань зареєструвало проти нього два кримінальні провадження: про ухилення від військової служби та про підроблення документа від Національного агентства з питань запобігання корупції.
Антикорупціонер заявив, що в перші дні повномасштабного вторгнення добровільно мобілізувався до лав Збройних сил України. Як доказ він опублікував скан військового квитка, у якому вказується, що військову присягу Шабунін справді склав 25 лютого 2022 року.
Згодом у ДБР підтвердили, що відкрили кримінальне провадження проти Шабуніна на вимогу Шевченківського суду Києва.
Більше про Шабуніна
Віталій Шабунін — голова правління громадської організації «Центр протидії корупції», колишній член партії «Демократичний альянс». Проводить громадську діяльність з 2008 року.
У липні 2020 року Шабунін заявив про підпал його будинку в селі Гнідин Київської області. За словами активіста, його сусідка почула вибух і побачила, як спалахнув вхід. Однак у поліції зазначили, що на місці не виявили жодних решток вибухових предметів.
Того самого року під дверима квартири матері активіста в Рівному виявили саморобний вибуховий пристрій.
- Поділитися: