Зеленський провів Ставку, присвячену лише енергетиці. Що вирішили?
Президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. На ній обговорювали лише одну тему — енергетичну безпеку.
Про це повідомив глава держави.
На зустрічі доповідали прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов та командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.
Рішенням Ставки уряду доручили розробити умови, що спростять для людей установлення сонячних панелей та акумуляторів. Це передбачає податкові та митні пільги, спеціальні кредитні програми.
Також Зеленський очікує від уряду стратегії розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації на рівні держави. Зокрема, він зауважив, що всі громадські та адміністративні будівлі мають бути обладнані енергоощадними технологіями.
«Сонячні панелі, смартлічильники та установки зберігання енергії якнайшвидше мають з’явитись у кожній школі, у кожній лікарні. Обласним військовим адміністраціям доручили проконтролювати це на місцевому рівні», — додав глава кидав.
Зеленський також запевнив, що держава активно готується до наступного опалювального сезону. Нині триває відновлення того, що можна відновити, побудова комплексного захисту з інженерних споруд, систем РЕБ та ППО. Окрім того, триває робота з партнерами над додатковими системами Patriot.
Що з енергетикою?
З 22 березня росіяни сім разів атакували українську енергосистему. Зокрема, вони атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Збитки від атак на енергетичну інфраструктуру оцінюють у понад один мільярд доларів. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
«Якщо не буде вжито жодних заходів, імовірно, в січні населення матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії на день», — вважає Борис Додонов, керівник Центру енергетичних та кліматичних досліджень Київської школи економіки.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українці змушені будуть ощадливо споживати електроенергію наступними роками, оскільки наслідки російських атак на енергетику довгострокові.
В «Укренерго» очікують, що цей тиждень (із 17 до 23 червня) буде відчутно складнішим, ніж попередній. Основні причини — спека та ремонт чергового атомного енергоблока. Крім того, 20 червня ситуація в енергосистемі погіршилась через нічний російський обстріл.
- Поділитися: