Сімʼя звільненого з російського полону Нарімана Джеляла покинула окупований Крим

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров (праворуч) зі своїм першим заступником Наріманом Джелялом
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров (праворуч) зі своїм першим заступником Наріманом ДжеляломFacebook / Рефат Чубаров

Родина першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого нещодавно звільнили з російського полону, покинула тимчасово окупований півострів та прямує до Києва.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також сам Джелял у коментарі «Суспільному». 

Колишній політвʼязень, його дружина Левіза та четверо дітей мають зустрітися вже сьогодні ввечері, 5 липня. Чубаров наголосив: «Відповідно всі заходи, які ми були змушені вжити з метою безпеки членів сім'ї Нарімана, залишилися позаду».

Окрім того, від завтра Наріман планує особисто зв'язатися з тими журналістами, які направили йому в ці дні запити на спілкування.

Нагадаємо, Україна 28 червня змогла повернути додому з російського полону 10 цивільних, серед них був і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Псевдосправа проти Джеляла

У вересні 2022 року так званий Верховний суд окупованого Криму оголосив вирок заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу, а також активістам Азізу й Асану Ахтемовим. Окупаційна влада звинувачує їх у підриві газопроводу в селі Перевальне.

Зокрема, «суд» призначив Джелялу 17 років ув'язнення зі штрафом у 700 тисяч рублів та обмеження свободи терміном 1,5 року після звільнення. Кримські татари свою вину не визнають. Вони наголошують, що справу сфабрикували, а щодо них застосовували тортури.

А в жовтні 2023 року Джеляла разом з Азізом Ахметовим незаконно етапували до Сибіру.

Нагадаємо, за рік до того — у вересні 2021-го — російські силовики в окупованому Криму обшукали будинки й арештували Азіза та Асана Ахтемових, Нарімана Джеляла, а також Ельдара Одаманова та Шевкета Усеїнова.

Серед усіх затриманих Джелялу посилили обвинувачення: його перекваліфікували в диверсію у складі організованої групи. Також його обвинувачували в незаконній купівлі, передачі та зберіганні вибухових речовин у складі організованої групи.

Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джеляла про порушення недоторканності житла та незаконне позбавлення волі.