Стефанчук: Не знаю країни, яка під час війни проводила б демобілізацію

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що ухваливши закон про демобілізацію, Україна повторить помилку Української Центральної Ради, яка також оголосила про демобілізацію в розпал війни проти більшовиків.
Про це він розповів в інтерв’ю в етері національного телемаратону.
«Я не знаю країни, яка б під час війни проводила демобілізацію... Перепрошую, я знаю таку країну — це Українська Народна Республіка в 1918 році. У той час міністр оборони Микола Порш вніс до Центральної Ради законопроєкт про демобілізацію. Цей законопроєкт тоді був проголосований Центральною Радою... Мені потрібно розповідати, що сталося далі? Для мене дуже важливо, щоб нинішня Верховна Рада не повторила помилку Центральної Ради», — сказав Стефанчук.
У січні 1918 року Українська Центральна Рада (УЦР) справді ухвалила закон про демобілізацію. Тоді замість регулярної армії було створено Народну міліцію — народне ополчення, яке мало б складатися з добровольців та в разі чого ставати на захист України. Через це регулярна армія тоді була фактично розформована руками очільників УЦР. Це відбувалося паралельно з наступом більшовиків на Київ.
Разом із цим, він відзначив, що ті, хто «на передку, мають виключне право на справедливість». Тому, за його словами, потрібно й надалі реалізовувати питання відпусток, ротацій чи привілеїв. Спікер Верховної Ради вважає, що ці питання частково розв’язали після ухвалення нового закону про мобілізацію.
«Поживемо — побачимо… Але я, знаючи історію, не знаю правильної відповіді», — закінчив Стефанчук.
Демобілізація
Перед тим як за закон про мобілізацію голосували в другому читанні, з нього виключили норми про демобілізацію та ротацію. ЗМІ писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У Міноборони казали, що від парламентського комітету є доручення протягом 8 місяців розробити новий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Проте згодом відомство оголосило, що планує внести законопроєкт на розгляд Верховної Ради впродовж найближчих кількох місяців.
- Поділитися: