Законопроєкт про цивільні партнерства підтримали в комітеті Верховної Ради

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт про цивільні партнерства.

Про це повідомив один з ініціаторів законопроєкту №9103, народний депутат Дмитро Гурін.

Члени комітету рекомендували законопроєкт до ухвалення у першому читанні. 

«Нам кажуть, що одностатеві сімʼї — це ненормально. Висловився цілий парламентський комітет здоровʼя нації — нормально, хлопці, робіть», — заявив народний депутат.

  Що за законопроєкт?

Законопроєкт №9103 зареєстрували в парламенті у березні 2023 року. Ним пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Воно не вважатиметься шлюбом, а проживання людей однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.

Після реєстрації партнери можуть набувати статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Автори законопроєкту зазначали, що впровадження реєстрованих партнерств є нагальною потребою. Насамперед щоб захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери/партнерки однієї з ними статі. У разі поранення, зникнення безвісти чи загибелі їхні сім'ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави, зазначається в документі.

А нейтральний інститут реєстрованих партнерств дозволить врегулювати зв'язок держави з партнерами та партнерками як частиною суспільства, закріпити їхні права й обов'язки. І водночас не потрібно вносити жодних змін до регулювання шлюбних відносин, «що може на цьому етапі бути чутливим для практиків окремих релігійних вірувань».