До складу Ради з відновлення «Охматдиту» увійшли перші вісім учасників. Хто вони?
У Раді з відновлення дитячої лікарні «Охматдит» вже з’явилися перші вісім учасників. Зокрема, серед них іноземці та українські посадовці. Туди мають увійти ще семеро людей.
Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
За його словами, це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ та «Охматдиту».
Серед перших восьми учасників:
- Яко Сільє — постійний представник ПРООН в Україні;
- Донатас Буткус — радник-посланник посольства Литви в Україні;
- Ігор Кацитадзе — спеціаліст з охорони здоровʼя ЮНІСЕФ Україна;
- Володимир Кудрицький — голова правління «Укренерго»;
- Назар Купибіда — член Ради директорів, віцепрезидент з фінансів акціонерного товариства «Концерн Галнафтогаз», що володіє мережею автозаправних станцій «OKKO»;
- Юлія Висоцька — директорка компанії «НВО Практика»;
- Євген Гончар — начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ України;
- Олена Ларіна — фахівчиня внутрішнього контролю НДСЛ «Охматдит».
Невдовзі Рада проведе перше засідання. Водночас триває відбір семи представників громадянського суспільства, які також увійдуть до персонального складу Ради з відновлення «Охматдиту».
Для того, щоб подати заявку на участь, представники громадськості, які відповідають критеріям, мають заповнити форму та надіслати її до 14 серпня 2024 року включно.
«Вдячний кожному, хто дав згоду та готовий інвестувати свій час, знання та вміння, аби разом забезпечити чесний, прозорий, швидкий та якісний процес відновлення сучасного корпусу найбільшої дитячої лікарні країни», — заявив Ляшко.
Що з відбудовою «Охматдиту»?
Журналісти проєкту «Наші гроші» з’ясували, що тендер виграла компанія «Буд-технолоджі», яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів, організованих благодійним фондом «Охматдит» (не самою лікарнею).
Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, «Буд-технолоджі» була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни. Так, вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендеру пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії «Буд-технолоджі» виявили деякі інші проблеми.
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що правоохоронці додатково перевірять тендер на відбудову «Охматдиту». А згодом оголосив, що тендер благодійного фонду скасують і проведуть новий.
- Поділитися: