Болгарський патріарх поскаржився послу США на «різноманітні обмеження» УПЦ МП в Україні

Голова Болгарської православної церкви Даниїл з послом США в Болгарії Кеннетом Мертеном
Голова Болгарської православної церкви Даниїл з послом США в Болгарії Кеннетом МертеномБългарска патриаршия

Голова Болгарської православної церкви Даниїл заявив у розмові з послом США, що Українська православна церква московського патріархату зазнає «різноманітних обмежень» через буцімто дискримінаційну політику.  

Про це він сказав під час зустрічі з американським дипломатом Кеннетом Мертеном. 

Як зазначила пресслужба Церкви, у розмові Даниїл звернув «особливу увагу» на стан релігійної свободи та права на віросповідання в різних регіонах світу. 

Він заявив, що щодо «канонічної» Української православної церкви московського патріархату, яку очолює митрополит Онуфрій, «вводять різноманітні обмеження». За його словами, йдеться про обмеження свободи віросповідання, примусове вилучення церковного майна та пропаганду мови ненависті. 

«Патріарх Даниїл підкреслив, що УПЦ, з якою всі помісні православні церкви перебувають у євхаристійному спілкуванні, зазнає серйозних фактичних і правових обмежень у своїй пастирській діяльності внаслідок дискримінаційної політики окремих чинників в Україні», — йдеться в заяві Церкви. 

Болгарський патріарх висловив упевненість, що «демократичні сили світу», які спостерігають за релігійними процесами, візьмуть до уваги «ці тривожні тенденції» в Україні та сприятимуть гарантуванню свободи віросповідання, права віросповідання і недоторканності власності УПЦ МП.

Законопроєкт «проти УПЦ МП»

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.

Так, відповідальний орган має проводити релігієзнавчу експертизу організацій щодо підлеглості центрам упливу в рф. Якщо є порушення, релігійній організації видають припис, аби та їх усунула. Якщо організація порушить термін, щодо неї мають звернутися до адмінсуду з вимогою її «закрити».

Далі має відбутися суд, який вирішить, забороняти релігійну організацію чи ні. Під релігійною організацією мається на увазі не вся УПЦ МП загалом, а окремі юридичні особи, які її представляють. Тобто кожна окрема парафія, єпархія — і далі за церковно-адміністративною ієрархією. Станом на 2021 рік УПЦ МП мала 12,4 тисячі зареєстрованих організацій в Україні.

В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення назвали «розмитим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».

Після ухвалення законопроєкту в УПЦ МП заявили, що «Українська православна церква й надалі буде жити як істинна церква, а будь-які спроби її заборонити можуть призвести до дискредитації тих, хто цього прагне».