У Хмельницькому від гарячки Західного Нілу померла жінка. Як убезпечитися від цього вірусу?

У Хмельницькому 60-річна жінка померла від гарячки Західного Нілу — вірусу, який найчастіше передається через укуси комарів. У неї захворювання спровокувало запалення оболонок головного мозку.

Про це пише Zaxid.net із посиланням на завідувачку відділення для лікування дорослих хворих з інфекційними ураженнями нервової системи Хмельницької інфекційної лікарні Олену Маркевич.

За її словами, це перший зареєстрований випадок смерті від гарячки Західного Нілу у Хмельницькому. Пацієнтка потрапила до лікарні через тиждень після того, як захворіла — 13 вересня, а померла через чотири дні.

Як пояснила Маркевич, жінка звернулась по медичному допомогу занадто пізно, коли вірус уже призвів до менінгоенцефаліту.

Запалення спричинило інсульт, а оскільки жінка ще мала супутнє захворювання — важку серцеву патологію, врятувати її життя не вдалося, додала посадовиця.

Загалом від початку вересня у Хмельницькій інфекційній лікарні перебували шестеро хворих на гарячку Західного Нілу віком від 20 до 70 років. Усіх їх виписали.

Маркевич розповіла, що всі пацієнти скаржилися на різке підвищення температури тіла до 39,9°C, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту.

Більше про гарячку Західного Нілу

Це вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. В Україні гарячку Західного Нілу внесли до I групи особливо небезпечних.

Головним джерелом та резервуаром гарячки у природі є 17 видів переважно перелітних птахів, у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів.

Резервуаром також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, але в них концентрація вірусу значно менша, і зберігається він у них недовго, розповіли у Центрі громадського здоров’я.

Як убезпечитися та лікуватися?

Щоб мінімізувати ризики гарячки Західного Нілу, варто встановити удома москітні сітки, використовувати репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягати речі, що максимально прикривають тіло.

Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена. За перших ознак хвороби треба звернутися до лікаря.