Україна евакуювала 28 українців з Лівану. Також вивезли громадян ще семи країн

Україна 9 жовтня здійснила четвертий етап евакуації людей з Лівану на тлі погіршення безпекової ситуації на Близькому Сході. Вдалося вивезти ще 68 охочих, серед них — українці та іноземці із семи країн.
Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони.
Літак з аеропорту Бейрута вже приземлився у польському Жешуві. Серед евакуйованих 28 українців ― 19 дорослих та 9 дітей. Вони вже прямують до України. Також вдалося забрати і двох собак.
У межах місії Україна допомогла покинути Ліван і 40 іноземцям із 7 країн світу ― 26 дорослим та 14 дітям. Це громадяни Аргентини, Мексики, Молдови, Румунії, Чехії, Колумбії та Лівану.
Місію здійснили ГУР МО та Міністерство закордонних справ за дорученням президента України Володимира Зеленського. Завдяки координації з міжнародними партнерами та підтримці дружніх держав операція була проведена оперативно й без ускладнень.
Під час попередніх трьох місій з близькосхідної країни змогли вивезти 189 громадян України та 45 іноземців.
Як евакуюватися з Лівану?
Для цього необхідно звертатися до посольства України в Ліванській Республіці:
- телефон: (+961) 5921668;
- електронна адреса: emb_lb@mfa.gov.ua.
Також доступна цілодобова гаряча лінія Міністерства закордонних справ України за номером +38-044-238-16-57.
Наступ Ізраїлю на Ліван
30 вересня ізраїльські військові заявили, що розпочали «обмежені, локалізовані та цілеспрямовані рейди» проти угруповання «Хезболла» у прикордонні на півдні Лівану.
Цілями є об’єкти та інфраструктура «Хезболли», що розташовані в селах поблизу кордону та становлять «безпосередню загрозу» для ізраїльських громад на півночі Ізраїлю, переконують у Тель-Авіві.
Міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив позицію Білого дому стосовно того, що Ізраїль має право захищати себе.
Водночас в UNIFIL заявили, що будь-яке вторгнення Ізраїлю до Лівану є «порушенням суверенітету й територіальної цілісності країни, а також порушенням резолюції 1701» про припинення війни між Ізраїлем та «Хезболлою», ухваленої Радою Безпеки у 2006 році.
- Поділитися: