ЄС відреагував на загибель журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні

У Європейському Союзі висловили обурення через загибель української журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні та заявили, що вимагають розслідування, яке з'ясує всі обставини смерті українки.
Про це повідомили у Європейській службі зовнішніх дій.
«ЄС шокований звістками про смерть української журналістки-фрілансерки Вікторії Рощиної, яку свавільно й незаконно утримувала росія. Наші думки з її родиною, друзями та колегами», — заявили в ЄС.
У заяві нагадали, що росія несла повну відповідальність за долю журналістки після того, як її затримали на окупованих територіях.
ЄС вимагає якнайшвидшого ретельного та незалежного розслідування, яке з'ясує всі обставини смерті Вікторії Рощиної.
«ЄС, як і раніше, глибоко стурбований переслідуваннями, залякуваннями та насильством з боку росії щодо журналістів та медійників, які висвітлюють новини із зони бойових дій… Порушення прав людини та зловживання щодо журналістів не можуть бути безкарними», — наголосили в заяві.
Убивство Вікторії Рощиної
3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024 року росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні. У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю, але за 10 днів вона опинилася на волі.
Про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня. Інформація про загибель журналістки надійшла батькові Рощиної Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Медійна ініціатива за права людини заявила, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії № 77 у Бердянську та СІЗО № 2 у Таганрозі. СІЗО у Таганрозі відоме як «одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».
Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».
- Поділитися: