Чому Державний оператор тилу почав приховувати ціни деяких закупівель — пояснює Жумаділов

Державний оператор тилу — агенція Міноборони для забезпечення тилових потреб ЗСУ — почала вдаватися до закритих рамкових угод в системі Prozorro, бо це значно пришвидшує визначення переможців щодо тих чи інших процедур.
Про це сказав очільник ДОТ Арсен Жумаділов в інтерв’ю hromadske.
«Ця оборонна рамка виписана й реалізована в такий спосіб, що коли ми звітуємо про укладений договір, то звіт у системі є, але публічно він не доступний. Ми розуміємо занепокоєння громадськості. І відповідно будемо публікувати всі такі договори на нашому сайті», — сказав він.
Жумаділов зазначив, що такий інструмент дає змогу пришвидшити визначення переможців щонайменше на 2 тижні. А також дає певний захист від судових оскаржень.
«Бо будь-які судові оскарження, якщо комусь щось не сподобалось, відбуваються на етапі кваліфікації, ще до закупівлі», — додав він.
Він зазначив, що ДОТ лише в 4% випадків укладав прямі договори, у решті 96% випадків контракти укладаються за результатами конкурентних процедур в електронній системі Prozorro.
«Чому укладаються прямі договори? Тому що, як правило, йдеться про нагальність. Але за результатами таких прямих договорів ми публікуємо не просто ціну за одиницю, а повну інформацію з укладеним договором. І воно все є в публічному доступі. Якби ми хотіли приховати цю інформацію, ми б її приховали. Але ми нічого не приховуємо», — сказав Жумаділов.
Він визнав, що укладання прямих договорів і невикористання системи Prozorro не є добрим явищем, але запевнив, що їхню кількість «значно скорочують».
Що передувало?
Видання «Наші гроші» з посиланням на дані системи Prozorro повідомило, що Державний оператор тилу 1 жовтня за результатами тендеру уклав угоду на постачання харчів до ЗСУ в Рівненській області на 301,40 млн гривень. Також очікувалося підписання угоди на 606,80 млн гривень на харчі для військових у Львівській області.
А втім, це вперше за весь час роботи ДОТ під керівництвом Арсена Жумаділова приховав всі дані про підрядників та ціну харчів. З інформації у Prozorro було невідомо, які фірми стали переможцями торгів та якою була вартість окремих продуктів у контрактах.
- Поділитися: