Представники бізнесу закликають покращити умови бронювання: компаніям бракує кваліфікованих кадрів
Представники українського бізнесу закликають уряд покращити умови для бронювання працівників, оскільки компаніям бракує кваліфікованих кадрів.
Про це йдеться у заяві Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
Там повідомили, що останнім часом почастішали скарги від представників бізнесу через неможливість перепідтвердити свій статус критичності, щоб продовжити дію бронювання співробітників. В асоціації стверджують, що така проблема набуває системного характеру.
ЄБА також заявляє, що станом на середину 2024 року у 86% опитаних компаній асоціації є працівники, які служать у Силах оборони, а в половини підприємств кількість мобілізованих сягає до 10% від загальної кількості військовозобов’язаних.
У заяві також вказується, що у 46% серед її мобілізованих працівників є критичні для роботи підприємства спеціалісти: це керівники, інженери, ІТ-фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.
«Покращення умов бронювання співробітників — це запит №1 від бізнесу на сьогодні, за результатами опитувань асоціації. Компанії потерпають не тільки від нестачі кваліфікованих фахівців, а й від неможливості прогнозувати роботу», — йдеться у заяві.
Там також висловили сподівання, що уряд та державні органи зрозуміють представників бізнесу та вдосконалять механізм бронювання.
Економічне бронювання
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.
Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.
За словами одного з ініціаторів законопроєкту Вадима Галайчука, завдяки так званому економічному бронюванню Україна зможе профінансувати додаткову мобілізацію близько пів мільйона людей.
Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті — №11332. Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання — № 11331-1 та № 11331-2.
Нещодавно видання «Економічна правда» та Page повідомили, що уряд до 15 листопада 2024 року вирішив призупинити дію критеріїв та положень щодо визначення критично важливих підприємств і організацій. А президент Володимир Зеленський обурився через кількість тих, хто має бронювання. Однак заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заперечив призупинення бронювання, однак сказав, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств.
- Поділитися: