Міноборони сертифікувало першу приватну школу операторів БпЛА
Міністерство оборони України вперше видало офіційний дозвіл для приватної школи операторів безпілотників. Його отримала київська школа Global Drone Academy.
Про це повідомили в Міноборони.
Відтепер заклад не лише навчатиме військових і цивільних управління дронами, але й надаватиме випускникам відповідну військово-облікову спеціальність. Це дозволить їм служити у війську за конкретним напрямом.
Дозвіл від міністерства заклад отримав за спрощеною процедурою. Процес відбувся в межах експериментального проєкту з сертифікації приватних шкіл БпЛА, який два тижні тому затвердив Кабінет Міністрів України.
У міністерстві кажуть, що ця ініціатива спрямована на збільшення кількості фахівців, які проходять підготовку в Україні, та покращення якості навчання у приватних школах. Адже сертифіковані компанії мають відповідати чітким критеріям.
Global Drone Academy працює ще з 2022 року. За цей час школа випустила понад 3700 операторів БпЛА. Серед її випускників — військові Сил спеціальних операцій, Головного управління розвідки, Служби безпеки України та Збройних сил України.
Нагадаємо, 1 жовтня уряд дав старт експериментальному проєкту щодо сертифікації шкіл операторів БпЛА — для них встановлять чіткі вимоги та уніфікують навчальний процес.
Завдяки сертифікації навченим операторам дронів буде простіше отримати відповідну військово-облікову спеціальність. Уже до кінця 2024 року Україна виготовить 1,5 млн дронів.
Виробництво дронів в Україні
Президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції за 2023 рік заявив, що у 2024 році Україна планує виробити мільйон дронів та збільшити виробництво артилерії.
Ексочільник Мінстратегпрому Олександр Камишін уточнював, що мільйон дронів у 2024 році, анонсований Зеленським, — це лише FPV. Окрім цього, є можливість виробити понад 10 тисяч ударних дронів середньої та більшої дальності.
Уже наприкінці травня 2024 року керівниця defense tech кластера Brave1 Наталія Кушнерська повідомила, що мільйон дронів в Україні «вже точно є».
Згодом заступник міністра оборони Дмитро Кліменков розповів в інтерв'ю SMALL TALK, що майже 100% дронів для Сил оборони наразі виготовляють в Україні. Найбільша частка припадає на приватний бізнес.
За даними Мінстратегпрому, Україна має достатньо потужностей, аби виробляти за рік 3 мільйони дронів різних типів. А втім, потрібне фінансування.
- Поділитися: