«Україна не компенсує нерішучість у підтримці молодими хлопцями на фронті»: у Зеленського відповіли на заклик США знизити призовний вік

Дмитро Литвин разом з президентом України Володимиром Зеленським
Дмитро Литвин разом з президентом України Володимиром ЗеленськимОфіс президента

Радник президента з комунікацій Дмитро Литвин відповів на заклики США знизити мобілізаційний вік до 18 років, зазначивши, що Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих людей.

Про це повідомив Литвин.

Радник Зеленського дорікнув, що обіцяне озброєння не надходить вчасно і через ці затримки в Україні не вистачає зброї.

Він зазначив, що партнери мають повний доступ до даних і можуть «порівняти обіцянки з реальним виконанням».

«Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки в логістиці чи нерішучість у підтримці молодими хлопцями на фронті», — наголосив Литвин.

Що передувало?

Associated Press із посиланням на власне джерело повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена закликає Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб швидко збільшити чисельність своєї армії.

За словами європейських чиновників, які побажали залишитися анонімними, український президент Володимир Зеленський також чує занепокоєння від союзників інших західних країн стосовно того, що Україна «має проблему з кількістю військ, а не з озброєнням».

Раніше Зеленський запевняв, що Україна не планує зменшувати мобілізаційний вік, попри те, що партнери держави хотіли б такого рішення. За його словами, наразі це небезпечно.

Зменшення призовного віку

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.

Такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.

Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби у перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років. А президент Володимир Зеленський казав, що зниження призовного віку потрібне, бо молоді люди мають кращу фізичну підготовку, а також швидше орієнтуються у технологіях, які широко застосовуються в бойових діях.

Тим часом народний депутат і секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що рівень мобілізації в Україні знизився після кількох місяців дії відповідного закону, а тому треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.