У Мінсоцполітики пояснили, чому евакуйовані за кордон діти з інтернатів потребують адаптації в Україні
Україна поступово повертає дітей з евакуйованих за кордон інституційних закладів. Перед влаштуванням у родини вони проходять адаптацію.
Про це розповіли в Міністерстві соціальної політики.
Дітей евакуювали до країн Європи та в Туреччину на початку повномасштабного вторгнення. Відтоді українські посадовці регулярно відвідують евакуйованих дітей, щоб переконатися, що вони розміщені в добрих умовах.
Також дітей поступово повертають на Батьківщину. Так, у листопаді до України повернулася група зі 137 дітей, які перебували в Туреччині.
У Мінсоцполітики розповіли, що механізм повернення розробили разом із партнерами. Він, зокрема, передбачає, що дітей розміщуватимуть у сім’ях.
Однак перед влаштуванням у родину діти проходять адаптацію в оздоровчих закладах.
Як пояснили у відомстві, адаптаційний період потрібен для реінтеграції дітей, які майже три роки не мали повноцінного доступу до українського мовного, культурного, освітнього середовища. Також дітей знайомлять з правилами безпеки, пов’язаними з війною.
Та найголовніше, підкреслюють у Мінсоцполітики, що під час адаптаційного періоду діти налагоджують контакт із родинами, які приймуть їх на виховання.
«Ми переконані, що найкращою формою інтеграції для цих дітей є саме усиновлення та інші сімейні форми виховання. Це не просто формальний догляд, а можливість отримати справжню турботу та любов», — пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Більше контексту
В Україні триває реформування сфери сімейного виховання та догляду дітей. Передбачається, що кожна дитина повинна зростати в сімейному оточенні та сприятливому середовищі.
Перша леді Олена Зеленська — одна з тих, хто підтримує реформу. Вона пояснила, що відмова від дитячих будинків є однією з умов для вступу в ЄС.
«Як і багато країн Центральної та Східної Європи, Україна успадкувала систему великих інтернатних закладів для дітей і дорослих. Це пережиток радянської системи. Практично всі держави — наші сусіди — пройшли цей шлях під час набуття членства у ЄС», — зазначила перша леді.
У травні в Україні презентували єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейні форми виховання. Це перший крок до диджиталізації системи догляду та підтримки дітей.
- Поділитися: