Голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони зірвалося. Що сталося?

Міністерство оборони України вирішило анулювати результати інтернет-голосування за членів Громадської антикорупційної ради та перенести його. 

Про це йдеться в заяві відомства.

У четвер, 26 грудня, о 9-й ранку стартувало голосування за членів ради. А втім, українці почали масово повідомляти в соцмережах, що їм не вдається віддати свій голос. 

Один із кандидатів у члени Громадської антикорупційної ради, ветеран і співзасновник партії «Демократична сокира» Юрій Гудименко, заявив, що голосування «фактично зірвано» Міністерством оборони. 

Зокрема, за його словами, дехто публічно звітував, що вже голосував до офіційного початку, а отже, вибори розпочалися вже «з бюлетенями в скриньці», вважає Гудименко.

Ще одна кандидатка — Дана Ярова, — яка є радницею заступника міністра оборони, заявила, що «злом системи зафіксовано». За її словами, вона була на першому місці за голосами.

Що кажуть у Міноборони?

Як пояснили у відомстві, під час голосування сталися внутрішні технічні неполадки, зокрема нестабільна робота сайту та помилки в автентифікації користувачів.

Тож для збереження довіри до процесу та забезпечення його повної прозорості Міноборони вирішило анулювати результати сьогоднішнього голосування.

Тепер голосування відбудеться 7 січня 2025 року з 09:00 до 21:00 за посиланням.

«Ми вживаємо всіх необхідних заходів для усунення технічних проблем та забезпечення стабільної роботи системи протягом усього процесу голосування», — запевнили у відомстві.  

Там перепросили за незручності та закликали громадян узяти участь у голосуванні. 

Що за Громадська антикорупційна рада?

Антикорупційну раду при Міноборони створили у квітні 2023 року після скандалу з «яйцями по 17 гривень». Упродовж року 15 членів ради, обрані українським суспільством, аналізували корупційні ризики в оборонних закупівлях та надавали рекомендації Міноборони.

Перше скликання ради активно підтримувало реформу харчових закупівель для ЗСУ, просувало ідею створення наглядових рад для закупівельних агенцій Міноборони, проводило власні розслідування щодо корупційних скандалів.

Друге скликання так само допомагатиме боротися з корупційними ризиками у роботі Міноборони протягом двох наступних років.