Справу псевдоактивіста Стахіва відправили до суду: в чому його звинувачують?

До суду скерували обвинувальний акт щодо Остапа Стахіва, якого звинувачують у поширенні інформації про розташування Збройних сил України та шахрайстві.
Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.
Правоохоронці не називають імені фігуранта, однак із деталей справи випливає, що йдеться саме про Остапа Стахіва.
Слідство встановило, що у січні 2024 року обвинувачений, позиціонуючи себе як активіст, під час прямого етеру розповсюдив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК на Рівненщині. Він вказав дані, які могли сприяти ідентифікації військових на місцевості.
Відеозапис цього етеру він оприлюднив на своїх сторінках у Facebook та Telegram.
Також Стахіва звинувачують у шахрайстві — він організував «курси-інтенсиви» із журналістики та правозахисту, обіцяючи учасникам посвідчення журналіста від несправжнього медіа. Вартість курсів становила 7000 гривень. Проте газета не була зареєстрована, а отримані посвідчення не мали юридичної сили.
Обвинувальний акт уже відправили до суду. Стахіву інкримінують злочини за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 114-2 — несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану;
- ч. 1 і ч. 2 ст. 190 — шахрайство.
Йому загрожує до 8 років за ґратами.
Зазначимо, 2 листопада 2024 року суд відправив Стахіва під варту без можливості внести заставу. Ухвалити це рішення вдалося з п’ятої спроби.
Згодом псевдоактивісту продовжили запобіжний захід та дали можливість внести заставу — 908 тисяч гривень. Прихильники Стахіва відразу оголосили збір коштів, необхідну суму вони зібрали менше ніж за тиждень.
Ще одна справа щодо Стахіва
У 2021 році Служба безпеки України вже проводила обшуки у Стахіва. Тоді йому оголосили підозру в намаганні скинути конституційний лад. У спецслужбі тоді заявляли, що заблокували «деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під антивакцинаторськими гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі». СБУ наголошувала, що їхні дії координували російські куратори.
Зрештою, Стахіву та ще одному фігурантові провадження, громадянину рф, повідомили про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. За це загрожує до 10 років тюрми. Наразі за цією справою триває суд.
- Поділитися: