Голова АМКУ Кириленко ще ознайомлюється з матеріалами справи про незаконне збагачення — НАБУ

Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко продовжує ознайомлюватися з матеріалами справи щодо його ймовірного незаконного збагачення.
Про це сказав директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос на брифінгу у «Медіацентрі Україна».
«Там є свої правила, з якою швидкістю може людина ознайомлюватися з матеріалами. Якщо ми бачимо, що цей процес затягується, ми можемо звернутися до суду з клопотанням про обмеження строків ознайомлення. Наразі цей строк не вичерпаний. Ми нещодавно відкрили ці матеріали для сторони захисту і для нього», — сказав Кривонос.
За його словами, наразі зарано говорити про затягування справи.
Нагадаємо, у грудні 2024 року Вищий антикорупційний суд зняв електронний браслет із Кириленка. Йому дозволили вільно пересуватися в межах України.
Однак Кириленку до 23 лютого продовжили строк дії обов'язків:
- прибувати на першу вимогу;
- повідомляти про зміну місця проживання;
- не відлучатися з Києва без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками;
- здати на зберігання закордонні паспорти.
Що закидають Кириленку?
14 серпня 2024 року Павлу Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень та декларуванні неправдивої інформації.
Досудове розслідування встановило, що у 2020-2023 роках він, ще на посаді керівника Донецької обласної державної адміністрації, придбав 21 об’єкт нерухомого майна та люксовий автомобіль, зареєструвавши права власності на родичів своєї дружини.
Як кажуть правоохоронці, серед набутого майна є, зокрема, 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 м², будинок на понад 220 м² та дві земельні ділянки під Києвом.
До цього журналісти «Схем» виявили, що родина голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбала нерухомість та автівки загальною вартістю понад 70 млн гривень. На той момент посадовець очолював Донецьку обласну адміністрацію.
Здебільшого майно оформлене на родичів дружини Кириленка. Він стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці.
Після відкриття кримінального провадження Кириленко заявив, що «надасть усе, що від нього вимагатиметься, для всебічного та об’єктивного розслідування». Національне агентство з питань запобігання корупції пообіцяло провести моніторинг способу життя голови Антимонопольного комітету.
- Поділитися: