Промо

Половина українців з інвалідністю не можуть знайти роботу. Дослідження «Ліги Сильних»

Половина українців з інвалідністю не можуть знайти роботу. Дослідження «Ліги Сильних»

68% людей з інвалідністю в Україні кажуть, що не мають достатньо грошей на їжу та одяг, і лише 20% із них мають роботу. Про це свідчать результати дослідження громадської спілки «Ліга Сильних» та дослідницької агенції InfoSapiens. Дослідники опитали понад тисячу людей з інвалідністю і понад шістсот керівників компаній.

Серед людей з інвалідністю, що можуть працювати, приблизно половина не можуть знайти роботу. При цьому, за результатами дослідження, у 32% дорослих людей з інвалідністю є вища освіта, а у 45% — професійно-технічна; у 74% є постійний доступ до інтернету, тобто вони могли б працювати дистанційно; близько 70% мають досвід роботи.

«Ці цифри свідчать, що люди з інвалідністю — недооцінений робочий потенціал в Україні. Триває війна, все більше людей отримують інвалідність. Для нас критично важливо створювати умови, аби люди з пораненнями могли повернутися до активного способу життя. І саме працевлаштування, можливість самостійно заробити на життя — той інструмент, який ми маємо застосувати», — коментує результати дослідження виконавча директорка «Ліги Сильних» Дарʼя Сидоренко. 

Результати дослідження громадської спілки «Ліга Сильних» та дослідницької агенції InfoSapiens

Найчастіше люди з інвалідністю шукають роботу в робітничих спеціальностях. Утім, на запитання, якої роботи вони прагнуть, ці люди часто відповідають: «будь-якої роботи з хорошою зарплатою», «будь-якої дистанційної» і «будь-якої з неповною зайнятістю».

Найпоширеніші причини, чому люди з інвалідністю не можуть знайти роботу, —  малі зарплати (42%) і небажання брати людей з інвалідністю (42%). Відмовляючи, роботодавці найчастіше посилаються на загрозу частих лікарняних. Також приблизно кожен п’ятий опитаний назвав серед причин жорсткий графік, відсутність можливості неповної зайнятості, відсутнє транспортне сполучення або недоступність місця роботи, відсутність вакансій, які передбачають віддалену роботу.

Водночас 64% керівників бізнесу не знають про програми підтримки роботодавців, які наймають людей з інвалідністю. А серед тих, хто знає, більшість вважає їх неефективними. Основними перешкодами для працевлаштування людей з інвалідністю роботодавці називають відсутність підтримки з боку держави (23%), сумніви в ефективності роботи таких працівників (22%), недоступність робочого простору (20%) та фінансові труднощі з адаптацією робочого місця (19%).

Презентація результатів дослідження громадської спілки «Ліга Сильних» та дослідницької агенції InfoSapiensнадано hromadske

Більше читайте у повному звіті про результати дослідження.


Дослідження проведено за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні та уряду Великої Британії. Висловлені в ньому думки, висновки та рекомендації є виключно позицією авторів і не обов’язково відображають офіційну позицію, політику чи погляд ВООЗ.

Матеріал опубліковано на правах реклами.