В Україну з-за кордону хочуть повернутися лише 25% біженців — Лубінець
Лише 25% українців, вимушено переміщених за кордон через повномасштабну війну з росією, у майбутньому хотіли б повернутися на батьківщину.
Такі результати дослідження були представлені в аналітичному звіті «Вимушене переміщення за кордон», повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
За даними ООН, через збройну агресію рф понад 6,8 млн українців були змушені виїхати з країни у пошуках тимчасового захисту. Однак лише чверть опитаних сказали, що в майбутньому хочуть повернутися в Україну. На вибір людей впливають, зокрема, безпекові питання, економічні перспективи та рівень соціальних гарантій.
За його словами, інша частина — або не має визначеної думки, або планує залишитися за кордоном, або ж хоче жити на дві країни.
На думку Лубінця, без системного підходу повернення українців буде повільним і складним. Для цього має бути скоординована співпраця держави, місцевої влади та міжнародних партнерів. Також важливо не лише повернути людей, а й створити умови для їхньої інтеграції. Крім того, необхідно запровадити чітку інформаційну політику для роз’яснення можливостей повернення.
Раніше повідомляли, що український уряд виділив на нову програму Міністерства національної єдності понад 150 млн гривень. Вона повинна сприяти поверненню українців з-за кордону.
Однак, як свідчать дані опитувань, 65% біженців з України в німецькому Берліні хочуть залишитися там. У Норвегії 47% опитаних українських біженців також зізналися, що не хочуть повертатися на батьківщину.
Скільки біженців за кордоном?
За даними ООН, станом на липень 2024 року в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживало в Німеччині (понад 1,1 млн людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.
У червні минулого року Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.
- Поділитися: