У «Феофанії» вперше здійснили унікальну операцію, врятувавши ногу військового від ампутації

У клінічній лікарні «Феофанія» медики вперше виконали унікальну мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації.
Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя.
Поранений захисник зазнав важкої мінно-вибухової травми, яка пошкодила значну частину м’яких тканин і кісток гомілки. Через масштабність ураження під час евакуації йому неодноразово пропонували ампутацію, але військовий категорично відмовлявся. Тож у «Феофанії» вирішили боротися за збереження кінцівки.
Зрештою, реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів успішно виконали складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap.
У МОЗ уточнили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, яку можуть здійснити лише одиниці спеціалістів в Україні. За словами Сауляка, кожен етап втручання вимагає високої точності, окрім того, виникали додаткові ускладнення через тяжкість зазнаних травм.
Операція тривала 13 годин. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечує кровопостачання трансплантованого клаптя.
І хоча будь-яка неточність могла призвести до невдачі, операція минула успішно. Після того протягом місяця військовий перебував під наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень.

Нині його гомілка вже повністю загоїлася, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування — відновлення великогомілкової кістки.
«Ця операція відкриває нові можливості для збереження кінцівок та відновлення функціональності поранених військових і цивільних, які раніше були приречені на ампутацію», — заявили у МОЗ.
- Поділитися: