Гнезділов, який повернувся на службу після публічного СЗЧ, звернувся до Конституційного Суду. Яка причина?

Сергій Гнезділов, який вчинив публічне самовільне залишення військової частини та повернувся після цього на службу, подав скарги до Конституційного Суду України. Причина — дискримінаційні норми Кримінально-процесуального кодексу про безальтернативність запобіжного заходу для військовослужбовців.
Про це він повідомив на своїй сторінці в Instagram.
Він розповів, що саме за цими нормами законодавства його утримували на гауптвахті, а тисячі інших військових за різними статтями продовжують перебувати за ґратами, поки триває розслідування їхнього можливого злочину чи досудове розслідування.
Так, перша скарга Гнезділова стосується ч. 8 статті 176 КПК, яка передбачає виключний запобіжний захід щодо військовослужбовців під час дії воєнного стану — тримання під вартою.
А друга скарга стосується абзацу 8 ч. 4 ст. 183 КПК, яка прирівнює військових до держзрадників, терористів, злочинців проти миру та злочинних організацій і надає право суддям не визначати розмір застави.
«Звертаюся до народних депутатів, які читають цей допис: внесіть зміни до КПК, приберіть дискримінаційні норми. Це у ваших силах. Це відновить справедливість у тисячах справ, які стосуються військовослужбовців», — закликав Гнезділов.
Також він повідомив, що упродовж місяця буде зареєстрована ветеранська громадська організація, яка продовжить справу захисту прав військовослужбовців.
Більше про Гнезділова
У вересні 2024 року Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину, аби привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську й того, що за Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу.
Він заявляв, що державна політика в питанні демобілізації відсутня: «Складається враження, що це війна лише тих, хто колись на неї прийшов».
Сергій переконаний, що питання перепочинку піхоти та встановлення чітких термінів служби на фронті — «питання національної безпеки». Своїм вчинком він хоче донести до влади й суспільства «необхідність розмови» та розвʼязання цієї проблеми.
Після цього інциденту у 56 бригаді почали службове розслідування, а правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ст. 408 Кримінального кодексу України — дезертирство. В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 12 років.
Нагадаємо, Сергій Гнезділов пішов добровольцем до лав Збройних сил України за контрактом у 2019 році, брав участь у боях на сході України. Після оголошення про СЗЧ військовий розповів, що в його підрозділі фактично немає людей: «У підпорядкуванні мого командира я і ще двоє людей. Немає людей, закінчилися. Коли була востаннє ротація 56 бригади? Ніхто не знає відповіді, бо її не було».
У січні 2025-го Гнезділов повернувся на службу до 56 бригади оператором БпЛА.
Гнезділов також є громадським активістом, засновником фестивалю «виделкаfest», окрім того, був ведучим «++ подкасту» на hromadske.
- Поділитися: