Оголосили шортліст номінантів на премію Ґонґадзе 2025 року

До короткого списку номінантів на здобуття премії імені Георгія Ґонґадзе цьогоріч увійшли оператор, фотограф і воєнний кореспондент Reuters Іван Любиш-Кірдей, головна редакторка та співзасновниця видання Kyiv Independent Ольга Руденко та керівник відділу розслідувань «Української правди» Михайло Ткач.
Про це повідомили організатори премії.
Іван Любиш-Кірдей — оператор, фотограф і воєнний кореспондент Reuters. Під час відрядження до Краматорська в серпні 2024 року був поранений через російський обстріл, пробув у комі кілька місяців і зараз проходить відновлення.
У 2015 році здобув щорічну німецьку премію для теле- та кінооператорів Deutscher Kamerapreis у номінації «Найкращий новинний сюжет із зони воєнних дій» за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD.
Ольга Руденко — головна редакторка та співзасновниця Kyiv Independent. Ольга також була фіналісткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року.
Руденко писала для світових видань і була стипендіаткою Chicago Booth School of Business. У травні 2022 року була зображена на обкладинці журналу Time як одна з лідерок наступного покоління. А в грудні 2022 року здобула нагороду «Жінки Європи» в категорії «Жінка в дії».
Михайло Ткач — журналіст-розслідувач, з 2021 року очолює відділ розслідувань «Української правди». До УП 6 років працював у програмі «Схеми: корупція в деталях», спільному проєкті «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший», 5 років — у програмі розслідувань «Гроші» на каналі «1+1».
Про премію
Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».
Лауреатами премії попередніх років стали: Вахтанґ Кіпіані (2019 рік), Павло Казарін (2020 рік), Мирослава Барчук (2021 рік), Мстислав Чернов і Євген Малолєтка (2022 рік), Богдан Логвиненко (2023 рік), Тетяна Трощинська (2024 рік). У 2022 році також спецвідзнаку посмертно отримав фотожурналіст Макс Левін.
Премію вручають раз на рік 21 травня — у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. Лауреат премії визначається Капітулом, який складається з 9 людей. Лише вони можуть висувати номінантів.
Претенденти, яких висувають члени Капітулу, повинні відповідати критеріям:
- відданість принципам та цінностям незалежної журналістики;
- інноваційність;
- суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому;
- створення матеріалів, що призвели до розв’язання або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.
Претендувати на премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.
- Поділитися: