Оголосили шортліст номінантів на премію Ґонґадзе 2025 року

Шортліст номінантів на премію Ґонґадзе 2025 року
Шортліст номінантів на премію Ґонґадзе 2025 року

До короткого списку номінантів на здобуття премії імені Георгія Ґонґадзе цьогоріч увійшли оператор, фотограф і воєнний кореспондент Reuters Іван Любиш-Кірдей, головна редакторка та співзасновниця видання Kyiv Independent Ольга Руденко та керівник відділу розслідувань «Української правди» Михайло Ткач.

Про це повідомили організатори премії.

Іван Любиш-Кірдей — оператор, фотограф і воєнний кореспондент Reuters. Під час відрядження до Краматорська в серпні 2024 року був поранений через російський обстріл, пробув у комі кілька місяців і зараз проходить відновлення.

У 2015 році здобув щорічну німецьку премію для теле- та кінооператорів Deutscher Kamerapreis у номінації «Найкращий новинний сюжет із зони воєнних дій» за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD.

Ольга Руденко — головна редакторка та співзасновниця Kyiv Independent. Ольга також була фіналісткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року.

Руденко писала для світових видань і була стипендіаткою Chicago Booth School of Business. У травні 2022 року була зображена на обкладинці журналу Time як одна з лідерок наступного покоління. А в грудні 2022 року здобула нагороду «Жінки Європи» в категорії «Жінка в дії».

Михайло Ткач — журналіст-розслідувач, з 2021 року очолює відділ розслідувань «Української правди». До УП 6 років працював у програмі «Схеми: корупція в деталях», спільному проєкті «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший», 5 років — у програмі розслідувань «Гроші» на каналі «1+1».

Про премію

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».

Лауреатами премії попередніх років стали: Вахтанґ Кіпіані (2019 рік), Павло Казарін (2020 рік), Мирослава Барчук (2021 рік), Мстислав Чернов і Євген Малолєтка (2022 рік), Богдан Логвиненко (2023 рік), Тетяна Трощинська (2024 рік). У 2022 році також спецвідзнаку посмертно отримав фотожурналіст Макс Левін.

Премію вручають раз на рік 21 травня — у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. Лауреат премії визначається Капітулом, який складається з 9 людей. Лише вони можуть висувати номінантів. 

Претенденти, яких висувають члени Капітулу, повинні відповідати критеріям:

  • відданість принципам та цінностям незалежної журналістики;
  • інноваційність;
  • суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому;
  • створення матеріалів, що призвели до розв’язання або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

Претендувати на премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх 5 років лишалися в професії.