На Харківщині через підрив міни загинув британський волонтер, який займався розмінуванням

В Україні загинув 40-річний британський волонтер Кріс Гарретт, який займався розмінуванням.
Про це пишуть Telegraph та Kyiv Post.
Британець загинув поблизу Ізюма на Харківщині. Там він разом з командою займався розмінуванням будинку. Внаслідок вибуху загинув ще один чоловік, який знешкоджував боєприпаси, третій — перебуває у критичному стані.
Гарретт служив у Збройних силах України з 2014 року та був співзасновником неурядової організації «Перемагаємо разом» (Prevail Together), яка працювала по всій Україні. Організація займалася знешкодженням вибухонебезпечних боєприпасів, а також медичною та гуманітарною допомогою.
«Організація Prevail отримала жахливу звістку про те, що наш співзасновник і голова правління разом з іншими членами команди були важко поранені під Ізюмом», — сказав речник Prevail.
Речник додав, що організація продовжує збирати інформацію та співпрацює з військовими й поліцією, щоб з’ясувати подробиці інциденту.
В Україні розпочали розслідування його смерті.
У поліції Харківщини повідомляли, що 7 травня в Ізюмі троє чоловіків знайшли в посадці міну ПОМ-2, яка залишилася з періоду окупації міста військовослужбовцями рф. Через деякий час боєприпас здетонував. Внаслідок вибуху 28 та 40-річні чоловіки отримали несумісні з життям поранення, а 30-річного чоловіка доставили до місцевої лікарні. Слідчі відкрили кримінальні провадження за п. 1 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України з приміткою «нещасний випадок».
Що відомо про Кріса Гаррета
У Великій Британії Гаррет займався доглядом за деревами, за що отримав позивний Swampy (українською — болотяний). Він служив у британській армії, а навичок розмінування набув у М'янмі.
Вперше він приїхав в Україну у вересні 2014 року як волонтер, щоб доставляти медикаменти та допомагати в операціях з розмінування. Незабаром він приєднався до боротьби зі зброєю в руках, повідомили в Azov Insider.
У 2015-2017 роках Гаррет навчав бійців «Азову», як безпечно орієнтуватися на мінних полях, знешкоджувати міни-пастки та поводитися з боєприпасами, що не вибухнули. 2022 році він був одним із перших міжнародних волонтерів, які відвідали Бучу та Ірпінь після деокупації.
У березні цього року британця заочно засудив псевдосудом в окупованому росією Донецьку до 14,5 року ув'язнення за звинуваченням у «тероризмі». Гарретт назвав цей вирок «жалюгідною спробою очорнити його тими, хто вбивав, ґвалтував і катував тисячі цивільних в Україні».
- Поділитися: