У Луцьку поляки й українці зібралися на месу за жертвами Волинської трагедії
У катедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла, що у Луцьку, 13 липня відбулася урочиста меса на згадку про жертв Волинської трагедії.
Про це пише PAP.
Службу провів український римо-католицький єпископ Едвард Кава. Серед учасників були представники польської меншини в Україні, польські дипломати та представники влади Волині.
На думку єпископа, «відродження пам'яті» важливе не лише для поляків, а й для українців, тож добре, що народи почали говорити про Волинську трагедію. Кава додав, що необхідно розкрити імена жертв, місця поховань та повести ексгумацію.
«Я переконаний, що це значно зміцнить відносини між Польщею та Україною, між народами. Це також загоїть усі ці рани та нарешті покладе край цій темі», — заявив єпископ.
Ця меса сталася за кілька днів після того, як 11 липня поляки вперше відзначили день пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА» на державному рівні. Тоді президент Польщі Анджей Дуда заявив, що відносини між народами, зокрема між двома країнами, можна будувати лише на основі правди — «навіть найскладнішої».
Детальніше про Волинську трагедію
У роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на теренах України діяло одразу декілька партизанських рухів. Це, зокрема, були загони Української повстанської армії (УПА) та польської Армії Крайової. Вони переважно вели свою боротьбу на Волині.
Тоді ж обидві сторони проводили обопільні етнічні чистки, аргументуючи це помстою за репресії упродовж минулих років та вже нинішні вбивства. Згідно з даними Інституту історії України, це був один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни.
Згідно з польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинули щонайменше 35 тисяч людей, із яких 18 тисяч були ідентифіковані, а з українського боку полягло до кількох тисяч людей. Водночас за даними проєкту Українського католицького університету (УКУ), з українського боку загинули від 9 до 10 тисяч людей.
- Поділитися: