Верховна Рада підтримала вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін (ДОПОВНЕНО)
Верховна Рада підтримала вихід України з Оттавської конвенції, яка забороняє застосування, накопичення та виробництво протипіхотних мін.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
За це рішення проголосували 299 народних депутатів.
Доповнено о 16.38. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.
Президент зазначив, що завдяки крокам щодо використання протипіхотних мін, Україна зможе досягти «щонайменше паритету в силах і засобах, які необхідні для захисту від російської агресії».
Зеленський схвалив вихід України з конвенції щодо заборони протипіхотних мін 29 червня.
У Міністерстві закордонних справ України наголошували, що Україна з моменту ратифікації конвенції у 2005 році сумлінно виконувала її положення. У 2014 році росія почала проти України агресію, яка через 8 років переросла в повномасштабне вторгнення. Не бувши державою-учасницею Оттавської конвенції, росія використовувала протипіхотні міни як метод ведення війни, пояснили у відомстві.
У відомстві назвали рішення про вихід із конвенції «необхідним та відповідним рівню загроз», адже йдеться «про виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави».
Зазначимо, що Естонія, Латвія, Литва, Польща та Фінляндія також оголосили про вихід з Оттавської конвенції.
Що це за конвенція?
Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували договір або приєдналися до нього, серед них — Україна. Верховна Рада ратифікувала договір іще 2005 року.
Конвенція спрямована на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує країни-учасниці знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. А втім, великі держави, які є колишніми або чинним виробниками наземних мін, не стали підписувати договір. До них належать США, Китай і росія.
- Поділитися: