У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі немовляти: Такі випадки поодинокі у світі

Батьки з малюком, якому зробили операцію ALPPS
Батьки з малюком, якому зробили операцію ALPPSFacebook / Перше медичне об'єднання Львова

У Львові хірурги виконали рідкісну для світової медицини операцію, щоб врятувати 10-місячного малюка з пухлиною печінки.

Про це повідомили в Першому медичному об'єднанні Львова.

Як розповіли лікарі, злоякісну пухлину у Демʼянчика з Буковини виявили у 4 місяці. Тоді він втратив апетит, припинив набирати вагу, а його шкіра зблідла. Вже у Львові у нього виявили величезну злоякісну пухлину печінки, яка займала 8 з 12 см довжини самого органу. 

Пухлина розповсюдилась на всі чотири сектори печінки, а її основна частина локалізувалась по центру — там, де проходять головні судини. Тож Демʼянчика включили до категорії пацієнтів групи високого ризику. 

«Малюк міг загинути всього за кілька тижнів. Тож лікарі невідкладно розпочали хімієтерапію. І за чотири місяці лікування їм вдалося вдвічі зменшити розміри пухлини. Однак загроза життю нікуди не поділась. Потрібно було більш кардинальне рішення. Врятувати дитя могла лише операція», — кажуть лікарі. 

Зробити трансплантацією малюку не могли через його вагу у 8 кг. Тож медики обрали операцію ALPPS, яку ще ніколи не виконували. Як пояснили в лікарні, втручання передбачає майже повне видалення печінки. Цей метод новий і щороку у світі дітям роблять лише кілька таких втручань. 

До процедури готувалися близько місяця та радилися з іноземними фахівцями. Під час першого етапу хірурги розділили частини печінки на здорову та уражену пухлиною. А судини, що живили «хвору» ділянку, перетиснули так, щоб пухлина перестала рости, але орган продовжував функціонувати. 

За тиждень після втручання, 15% здорових тканин печінки виросли вчетверо, тож тепер медики мали достатню кількість тканини для наступного етапу операції — видалення ураженої частини органу.

Для цього дитячі спеціалісти залучили кардіохірурга, адже новоутвір частково вразив нижню порожнисту вену, яка виводить очищену кров з органу. Аби не зупиняти кровообіг дитини, судину потрібно було дуже оперативно замінити — менш ніж за пів години. Досвідчений кардіохірург впорався за 14 хвилин, а дитячі спеціалісти змогли повністю видалити хвору частину печінки.

Нині Демʼянчик продовжує отримувати хімієтерапію. Як кажуть лікарі, результати регулярних обстежень обнадіюють: печінка регенерувала до свого повного розміру і працює без збоїв. 

Також до малюка нарешті повернувся апетит і він почав набирати вагу. Вже цього місяця хлопчик святкуватиме свій перший день народження.