Майже половина травмованих у ДТП з електросамокатами у 2026 році — діти
Від початку року в ДТП за участі легкого електричного транспорту травм зазнали 390 людей, зокрема 168 дітей. Смертельними аварії стали для п'яти людей, зокрема двох неповнолітніх.
Про це свідчать дані патрульної поліції, передає «УП. Життя».
У період від січня по травень 2026 року в Україні відбулося 353 ДТП за участі електросамокатів, моноколіс, гіроскутерів та інших видів легкого електричного транспорту, у яких травмувалися люди. У майже половині випадків (44,9%) постраждали діти.
За перші чотири місяці 2026 року суди ухвалили 151 рішення у справах про ДТП, у яких згадують самокат, — це більше, ніж за весь 2021, 2022, 2023 та 2024 роки.
Водночас лише 11 кримінальних проваджень завершилися судовими вироками. Здебільшого винуватців карали позбавленням волі з іспитовим строком, дещо рідше — штрафом у 51 тисячу гривень.
Після 2023 року стандартним покаранням за КУпАП став штраф розміром 17 тисяч гривень та заборона керувати транспортним засобом на рік.
Зазначимо, що 11 червня Комітет Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №3023. Як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, у ньому йдеться про права та обов’язки користувачів, зокрема тих, хто пересувається на електросамокатах та моноколесах.
«Після ухвалення закону планується внесення змін до Правил дорожнього руху, де будуть деталізовані питання інших аспектів користування легким персональним електротранспортом», — зазначив Білошицький.
- Поділитися:
