Власник TikTok радше піде з американського ринку, ніж продасть сервіс іншій компанії — Guardian

Китайський технологічний гігант ByteDance віддасть перевагу закриттю TikTok на території США перед продажем платформи іншій компанії. Та перед цим ByteDance збирається оскаржувати заборону через суд.

Про це пише Guardian із посиланням на чотирьох співрозмовників.

Джерела, близькі до ByteDance, пояснили, що «секретні алгоритми», на які покладається TikTok, вважаються основними для діяльності материнської компанії, а тому продаж сервісу є малоймовірним.

Guardian зауважує, що попри те що TikTok є надзвичайно популярним і має понад 1 мільярд користувачів, він усе ще працює зі збитками та на нього припадає лише невелика частка загальних доходів ByteDance. А проте, ByteDance радше піде з американського ринку, ніж продасть платформу покупцеві зі США.

Сама ByteDance 25 квітня на платформі Toutiao, яка теж їй належить, наголосила, що не планує продавати TikTok. Це була відповідь на статтю у виданні Information, у якій припускалося, що ByteDance вивчає сценарії продажу бізнесу у США без розкриття алгоритму TikTok.

Водночас перед цим генеральний директор TikTok Шоу Чу заявив, що компанія сподівається виграти судовий позов проти закону про блокування сервісу, який підписав президент Джо Байден.

Більше контексту

Ще у 2020 році адміністрація тодішнього президента США Дональда Трампа намагалася заборонити TikTok та інший китайський додаток WeChat, але цю спробу заблокували суди. Відтоді TikTok стикався із частковими спробами заборони в США та інших країнах.

Під час слухань у Конгресі США в березні 2022 року Китай заявив, що «рішуче протистоятиме» примусовому відчуженню TikTok.

ByteDance не розголошує публічно свої фінансові показники або фінансові деталі будь-якого зі своїх підрозділів. За словами окремих джерел, компанія продовжує заробляти більшу частину своїх грошей у Китаї, переважно на інших своїх додатках, таких як Douyin, китайському варіанті TikTok, пише інформаційне агентство Reuters.

За словами співрозмовника агентства, на США у 2023 році припадало близько 25% загальних доходів платформи. Два із чотирьох джерел Reuters зазначили, що доходи ByteDance у 2023 році зросли майже до 120 мільярдів доларів.

Раніше колишній міністр фінансів США Стівен Мнучін висловив зацікавленість у створенні групи інвесторів, щоб спробувати викупити TikTok.