Будівництво пірса для постачання допомоги до Сектору Гази обійдеться США у щонайменше $320 млн — Пентагон

Військові кораблі Сполучених Штатів працюють над будівництвом плавучого пірса для постачання гуманітарної допомоги до Сектору Гази. За оцінками Пентагону, це коштуватиме США щонайменше 320 мільйонів доларів.
Про це пише Associated Press.
Прессекретарка Пентагону Сабріна Сінгх повідомила журналістам, що ця сума є приблизною оцінкою проєкту та включає транспортування обладнання і секцій пірса зі Сполучених Штатів до узбережжя Сектору Гази, а також будівельні роботи й доставлення гуманітарної допомоги.
Нагадаємо, військові США повідомили, що планують розпочати монтаж плавучого пірса для збільшення допомоги в північну частину Сектору Гази на тлі планів Ізраїлю наступати на місто Рафах, куди втекли близько мільйона палестинських біженців.
Американські та ізраїльські посадовці заявили, що сподіваються встановити плавучий пірс, з'єднати дамбу завдовжки 550 метрів із берегом і розпочати його функціонування на початку травня.
Наразі гуманітарна допомога до Сектору Гази надходить повільно через довгі черги вантажівок, які чекають на ізраїльські перевірки. За оцінками гуманітарних організацій, для в'їзду до регіону щодня потрібно кілька сотень таких вантажівок. Сполучені Штати та інші країни також використовували повітряні десанти для доставлення допомоги.
За словами Центрального Командування Збройних сил США, новий пірс допоможе USAID та гуманітарним партнерам швидше доставляти гуманітарну допомогу населенню Сектору Гази.

За планом, допомога буде завантажуватися на великі комерційні судна на Кіпрі. Ті доправлятимуть її до плавучої платформи, яка зараз будується біля Гази. Потім піддони перенесуть менші кораблі, що прямуватимуть до металевої плавучої двосмугової дамби.
Очікується, що постачання морським шляхом спочатку становитимуть близько 90 вантажівок на день, а згодом збільшаться до 150 вантажівок на день, зазначив американський військовий посадовець.
Що передувало?
Після нападів ХАМАСу 7 жовтня 2023 року на Ізраїль та подальшої ізраїльської військової операції у відповідь, кількість постачань продовольства та інших продуктів у Сектор Гази різко скоротилася.
Ізраїль припинив або сильно обмежив доступ продовольства, води, медикаментів, електрики та іншої допомоги до палестинського анклаву, де живуть 2,2 мільйона людей. Під тиском США та інших країн Ізраїль каже, що ситуація покращується, хоча агентства Організації Об’єднаних Націй наполягають, що необхідно надіслати набагато більше допомоги.
- Поділитися: